stanowisko lub firmamiasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Analityk biznesowy

340 Analityk biznesowy ofert pracy w Polsce

Jeśli chcesz zajmować się określaniem potrzeb i rozwiązań biznesowych, powinieneś zostać analitykiem biznesowym. Ta praca wymaga, abyś nie tylko wyszukiwał na rynku zapotrzebowanie na jakiś biznes, musisz również potrafić go zaprojektować. Analityk biznesowy musi także umieć przewidywać, czy zapotrzebowanie na dany rodzaj biznesu będzie trwało długo czy krótko i czy będzie istniała ewentualna możliwość zmiany specjalizacji biznesu. Twojej ocenie będzie podlegać, czy istnieje odpowiednia technologia do wdrażania nowych rozwiązań.
Kiedy już biznes będzie działał, analityk musi kontrolować transakcje firmy, przychody i rozchody. Powinien również rozważać i umieć ocenić przydatność narzędzi, którymi posługuje się firma, aby w razie potrzeby je sprzedać bądź zakupić nowe. Przy różnego typu spotkaniach biznesowych, wykonywaniem umów, wiąże się to również z pilnowaniem przepisów i zasad dotyczących biznesu. Analityk biznesowy musi umieć przeprowadzić analizę finansową, jeśli firma planuje jakiś zakup czy sprzedaż, bądź chce podpisać umowę z inną firmą.

Obowiązki i umiejętności

Jak w każdym zawodzie, również i w tym mile widziane jest doświadczenie na danym stanowisku. Jeśli firma ma zagranicznych kontrahentów lub prowadzi biznes również w innych krajach, nieodłącznym elementem są wyjazdy biznesowe, osoba taka musi być więc dyspozycyjna. Niezbędnym elementem jest wtedy również znajomość języka angielskiego, a znajomość innych języków dodatkowym atutem. Osoba taka jest również odpowiedzialna za ład w strukturze finansowej firmy, od czasu do czasu musi więc przeprowadzać audyt.
Do pracy nadają się osoby:
• Posiadające zdolności negocjacyjne
• Dyspozycyjne, gotowe do wyjazdów służbowych
• Zorganizowane i rozumiejące zapotrzebowania finansowe firmy i rynku

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne
  • Znajomość przepisów i procedur prawnych
  • Mile widziana znajomość języka angielskiego

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Analityk biznesowy

Najlepsze firmy oferujące pracę