stanowisko lub firmamiasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Agent Ubezpieczeniowy

443 Agent Ubezpieczeniowy ofert pracy w Polsce

Agent ubezpieczeniowy to osoba zajmująca się pośredniczeniem w zawiązywaniu umowy o ubezpieczenie między klientem a zakładem ubezpieczeń. Agent może działać w imieniu spółki, będąc jej przedstawicielem. Istnieje też możliwość, żeby agent miał własną działalność gospodarczą. Posiada wtedy dostęp do wachlarza różnych ubezpieczeń od różnych ubezpieczycieli i może zaproponować swojemu klientowi produkt najlepiej dopasowany do jego potrzeb. Agent ubezpieczeniowy musi być osobą dyskretną, ponieważ podczas procesu klient zdradza wiele wrażliwych informacji o sobie.
Aby zostać agentem ubezpieczeniowym, należy otrzymać zgodę od organu nadzoru. Zakład ubezpieczeń lub sam zainteresowany musi złożyć wniosek, który następnie jest rozpatrywany przez Państwowy Urząd Nadzoru Ubezpieczeń. Następnie składa się wniosek o licencję i po zdaniu egzaminu oraz spełnieniu wszystkich warunków zostaje się agentem ubezpieczeniowym, jako pełnomocnik zakładu ubezpieczeń lub jako pośrednik wielu zakładów, posiadający działalność gospodarczą. Agent ubezpieczeniowy musi mieć wykształcenie co najmniej średnie i być niekarany w przeszłości, a także posiadać pełną zdolność do wykonywania czynności cywilnoprawnych.

Obowiązki i umiejętności

Agent ubezpieczeniowy jest odpowiedzialny za dostarczenie klientowi jak najlepszych ofert, dopasowanych do jego potrzeb. Wymaga się, aby uczciwie przedstawił wachlarz możliwości, który dają mu zakłady ubezpieczeń. Ponieważ klient jest słabszą stroną przy podpisywaniu umowy, powinien zostać dokładnie poinformowany o drobiazgach i kruczkach prawnych, które sam mógłbym przeoczyć. Wymaga się, aby agent był zawsze schludnie ubrany i czysty, ponieważ swoją osobą reprezentuje agencje ubezpieczeniowe.
Na stanowisku wymagane jest:
• Uczciwość wobec agencji ubezpieczeniowych i klientów
• Rzetelne przedstawianie umów i możliwości ubezpieczeń
• Sumienne podejście do zawodu

  • Wykształcenie średnie, dobrze widziane wykształcenie wyższe w kierunkach prawnych, finansowych lub ekonomicznych
  • Doświadczenie w pracy z klientem indywidualnym
  • Zaliczenie egzaminu państwowego

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Agent Ubezpieczeniowy

Najlepsze firmy oferujące pracę