stanowisko lub firmamiasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: Księgowość i finanse

14,883 Księgowość i finanse w Polsce

Księgowość i finanse to dział zawodów, który zajmuje się opieką nad finansami firm oraz rozliczaniem podatków. Osoby pracujące w tym dziale mają za zadanie kontrolować przychody i rozchody firm, a także czuwać nad poprawnością wprowadzanych danych. Osoby te są również odpowiedzialne za odprowadzanie odpowiednich podatków do urzędów skarbowych, zgodnie z wyliczonymi kwotami. Księgowość i finanse to również dział, który często zajmuje się wypłatami dla pracowników, wysyłając na ich konta odpowiednie ilości zarobionych pieniędzy oraz opłacając składki emerytalne, rentowe i ubezpieczeniowe.
Ponieważ od działu księgowości i finansów zależy przepływ gotówki w firmie i poza nią ważne jest, aby na tych stanowiskach pracowały osoby odpowiedzialne i uczciwe, a także dotrzymujące terminów, co może być bardzo przydatne przy płaceniu podatków i składek. Dział ten wymaga od pracowników skrupulatności i dokładności, ponieważ każda pomyłka może mieć kolosalne znaczenie na końcowe wyniki robionych obliczeń. Obecnie coraz częściej księgowi wspomagają się programami komputerowymi przyspieszającymi ich pracę.

Obowiązki i umiejętności

Osoba pracująca w księgowości i finansach powinna być przede wszystkim godna zaufania. Ponadto oczekuje się ponadprzeciętnej dokładności i skrupulatności pozwalającej na unikanie błędów. Oczekuje się, że osoba taka będzie na czas odprowadzała wszystkie podatki i zobowiązania firmy, a także wykazywała się znajomością przepisów prawa podatkowego i prowadziła księgi zgodnie z ich zasadami. Wymaga się znajomości obsługi programów do prowadzenia księgowości oraz podstawowej obsługi komputera.

W księgowości i finansach wymaga się:
• Skrupulatności i dokładności
• Terminowości i znajomości prawa podatkowego
• Umiejętności obsługi komputera i programów księgowych

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w kierunku finansów i rachunkowości
  • Odbyte praktyki zawodowe
  • Mile widziane doświadczenie na stanowisku

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Popularne stanowiska w branży Księgowość i finanse

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

najnowsze Księgowość i finanse

Prawnik
Wrocław, Dolnośląskie
Opiekun Klienta
Małopolskie, Nowy Sącz
AP Accountant with French
Wielkopolskie, Grunwald, Poznań
Studenci do współpracy
Małopolskie, Gorlice
AR Accountant with German
Wielkopolskie, Grunwald, Poznań
Praca dla studenta
Małopolskie, Limanowa
Studenci do współpracy
Małopolskie, Nowy Sącz