stanowisko lub firmamiasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: Księgowość i finanse

13,607 Księgowość i finanse w Polsce

Księgowość i finanse to dział zawodów, który zajmuje się opieką nad finansami firm oraz rozliczaniem podatków. Osoby pracujące w tym dziale mają za zadanie kontrolować przychody i rozchody firm, a także czuwać nad poprawnością wprowadzanych danych. Osoby te są również odpowiedzialne za odprowadzanie odpowiednich podatków do urzędów skarbowych, zgodnie z wyliczonymi kwotami. Księgowość i finanse to również dział, który często zajmuje się wypłatami dla pracowników, wysyłając na ich konta odpowiednie ilości zarobionych pieniędzy oraz opłacając składki emerytalne, rentowe i ubezpieczeniowe.
Ponieważ od działu księgowości i finansów zależy przepływ gotówki w firmie i poza nią ważne jest, aby na tych stanowiskach pracowały osoby odpowiedzialne i uczciwe, a także dotrzymujące terminów, co może być bardzo przydatne przy płaceniu podatków i składek. Dział ten wymaga od pracowników skrupulatności i dokładności, ponieważ każda pomyłka może mieć kolosalne znaczenie na końcowe wyniki robionych obliczeń. Obecnie coraz częściej księgowi wspomagają się programami komputerowymi przyspieszającymi ich pracę.

Obowiązki i umiejętności

Osoba pracująca w księgowości i finansach powinna być przede wszystkim godna zaufania. Ponadto oczekuje się ponadprzeciętnej dokładności i skrupulatności pozwalającej na unikanie błędów. Oczekuje się, że osoba taka będzie na czas odprowadzała wszystkie podatki i zobowiązania firmy, a także wykazywała się znajomością przepisów prawa podatkowego i prowadziła księgi zgodnie z ich zasadami. Wymaga się znajomości obsługi programów do prowadzenia księgowości oraz podstawowej obsługi komputera.

W księgowości i finansach wymaga się:
• Skrupulatności i dokładności
• Terminowości i znajomości prawa podatkowego
• Umiejętności obsługi komputera i programów księgowych

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w kierunku finansów i rachunkowości
  • Odbyte praktyki zawodowe
  • Mile widziane doświadczenie na stanowisku

Przydatne linki

Popularne stanowiska w branży Księgowość i finanse

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

najnowsze Księgowość i finanse

Kierownik
Chrzanów małopolskie
UWAGA PRACA
Andrychów, Inwałd, Sucha Beskidzka, Zator małopolskie
Doradca Finansowy
Nowogard zachodniopomorskie
Doradca
Włoszczowa świętokrzyskie
Doradca Klienta - wysokie zarobki
Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, Zduńska Wola, Sieradz, Poddębice, Zgierz, Łowicz, Kutno, Skierniewice, Łęczyca łódzki
Samodzielny Doradca Finansowy (Bydgoszcz)
Bydgoszcz, Solec Kujawski, Koronowo, Żołędowo, Brzoza, Koronowo, Białe Błota kujawsko-pomorskie