stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Radca prawny

415 Radca prawny ofert pracy w Polsce

Radcą prawnym jest prawnik, który zajmuje się głównie udzielaniem porad prawnych. Może także sporządzać opinie prawne, opracowywać projekty aktów prawnych oraz występować przed sądami i urzędami. Co więcej, może udzielać opinii oraz wyjaśnień dotyczących stosowania prawa. Ma możliwość występowania w charakterze pełnomocnika jednostki organizacyjnej, w tym między innymi podmiotów gospodarczych w postępowaniu sądowym oraz administracyjnym. Może reprezentować przedsiębiorstwo w rokowaniach, których celem jest nawiązanie, zmiana lub rozwiązanie stosunku prawnego, w tym także podpisanie umowy.
Aby zostać radcą prawnym należy ukończyć studia prawnicze w stopniu magisterskim, a następnie odbyć aplikację radcowską. Warunkiem przyjęcia na aplikację jest zdanie egzaminu aplikacyjnego oraz znalezienie odpowiedniej osoby, która będzie pełniła funkcję patrona. Aplikacja jest płatna i trwa trzy lata. Po odbyciu szkolenia aplikant musi zdać egzamin końcowy, dopiero wtedy może wykonywać zawód jako radca prawny.

Obowiązki i umiejętności

Szeroka wiedza z zakresu prawa nie wystarczą, aby dobrze odnaleźć się na stanowisku radcowskim. Zakłada się, że prawnik radca musi być rzetelny i mieć nieskazitelny charakter. Co więcej, musi oznaczać się spostrzegawczością, umiejętnością logicznego myślenia, zdolnością dużej koncentracji uwagi, dobrą pamięcią i łatwością nawiązywania kontaktów z ludźmi. Musi także być na bieżąco ze zmianami w prawie, aby nie zaniedbywać interesów swoich klientów. Radca posiada pewnego rodzaju autonomiczność, ponieważ prawo gwarantuje mu niezależność opinii i samodzielność w działaniu.

Stanowisko radcy prawnego wymaga:
- Spostrzegawczości i umiejętności logicznego myślenia
- Zdolności koncentracji uwagi i dobrej pamięci
- Komunikatywności

Wymagane kwalifikacje

  • Ukończenie wyższych studiów prawniczych
  • Odbycie aplikacji radcowskiej i zdanie egzaminu końcowego
  • Wiedza z zakresu prawa, w tym bycie na bieżąco z aktualnościami

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Radca prawny

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?