stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Kierownik działu płac

12 Kierownik działu płac ofert pracy w Polsce

Kierownik działu płac – najkrócej ujmując – jest osobą odpowiedzialną za rozdzielenie wynagrodzenia konkretnym pracownikom za wykonaną pracę. Kierownik taki zajmuje się podatkami oraz opłatami ZUS każdego pracownika, przelewaniem odpowiedniej kwoty na konta, a także prowadzeniem dokumentacji i PITami. Kierownik musi uwzględniać sposób zatrudnienia każdego pracownika, co wpływa na sposób rozliczenia – czy to umowa o dzieło, czy pracownik zatrudniony na stałe. Kierownik działu płac może sugerować podwyżki płac dla poszczegółnych pracowników oraz premie za dodatkowe osiągnięcia.
Pod koniec każdego okresu rozliczeniowego kierownik działu płac przygotowuje raport dotyczący wszystkich wykonanych operacji. Raport ten przedstawiany jest zarządowi, który decyduje o ilości zatrudnianych pracowników oraz ich wynagrodzeniach. Kierownik musi współpracować również ściśle z działem kadr. Z działu kadr otrzymuje informacje o pracownikach oraz ich umowach. Czasem oba działy są połączone, a kierownik zarządza obydwoma jednocześnie. On także odpowiada za przelewanie kwot na odpowiednie rachunki bankowe i pilnowanie ewentualnych zmian rachunków zgłaszanych przez pracowników.

Obowiązki i umiejętności

Wymagana jest znajomość dotycząca sposobów rozliczania oraz obowiązujących ulg podatkowych. Ważna jest umiejętność samoorganizacji oraz różnych zasad rozliczania wynagrodzenia. Obowiązuje umiejętność obsługi pakietów biurowych oraz innych programów wykorzystywanych w firmie do pomocy przy zarządzaniu zasobami ludzkimi. Kierownik działu płac musi znać obowiązujące przepisy podatkowe, prawo pracy oraz zasady ubezpieczeń społecznych. Obowiązuje ścisła współpraca z innymi działami, przede wszystkim z działem kadr.
Kierownik działu płac powinien:
• Być osobą zorganizowaną
• Mieć umiejętności komunikacyjne
• Być skrupulatnym w zakresie prawa pracy i znajomości zasad wypłaty wynagrodzeń

  • Wykształcenie wyższe w zakresie HR, finansowym lub prawnym
  • Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Biegła umiejętność obsługi programów biurowych

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Kierownik działu płac

Najlepsze firmy oferujące pracę