stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Kadrowa

1,311 Kadrowa ofert pracy w Polsce

Kadrowa to określenie osoby, która jest odpowiedzialna za zarządzenie sprawami dotyczącymi zasobów ludzkich. Obecnie używa się tego określenia bardzo rzadko. Częściej można spotkać się z określeniem kierownik działu personalnego, specjalista ds. zasobów ludzkich lub human resources. Jednakże zakres obowiązków pracowników działu kadr jest zwykle podobny. Do głównym obowiązków kadrowej należy obsługa kadrowo-płacowa pracowników w zakresie umów o pracę oraz prowadzenie polityki personalnej zgodnie z określanymi celami biznesowymi. Przygotowuje ona także dokumentację dla pracowników zgodną z przepisami prawa pracy, w tym między innymi umowy, świadectwa pracy, aneksy, itd. Co więcej, współpracuje z kierownikami poszczególnych wydziałów oraz sprawuje nadzór nad komunikacją z pracownikami w celu wyjaśnienia wszelkich kwestii związanych z wynagrodzeniem bądź innymi sprawami kadrowymi. Ponadto prowadzi dokumentację kadrową, tworzy listy płac, monitoruje wynagrodzenia, premie oraz listę obecności.

Obowiązki i umiejętności

Kadrowa powinna posiadać wykształcenie wyższe w dziedzinie biznesu lub zarządzania. Istotnym elementem jest posiadanie doświadczenia w pracy w dziale kadrowo-płacowym lub w firmie doradczej specjalizującej się w prowadzeniu procesów rekrutacyjnych na różne stanowiska. Warunkiem koniecznym jest znajomość przepisów prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz prawa podatkowego. Do tego przydatna okazuje się bardzo dobra znajomość obsługi komputera oraz umiejętność dobrej organizacji pracy. Kadrowa powinna być osobą odpowiedzialną, rzetelną oraz terminową, a także potrafiącą pracować pod presją czasu.

Na stanowisku kadrowej wymagane jest:
- zdolności komunikacyjne
- umiejętność zarządzania ludźmi
- zdolności organizacyjne i kierownicze

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie biznesu lub zarządzania
  • Znajomość przepisów prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz prawa podatkowego
  • Doświadczenie w pacy w dziale kadrowo-płacowym i prowadzeniu procesów rekrutacyjnych

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Kadrowa

Najlepsze firmy oferujące pracę