stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Headhunter

26 Headhunter ofert pracy w Polsce

Headhunter znaczy dosłownie „łowca głów”. Już sama nazwa stanowiska brzmi ciekawie, a praca, którą wykonuje headhunter, bądź rekruter, jest trudna i ciężka. Osoba na tym stanowisku, współpracując ściśle z działem kadr i rekrutacji, ma za zadanie zatrudniać najlepszych pracowników z innych firm, proponując im lepsze warunki pracy i wynagrodzenia. Rekruter może występować również w roli „łowcy talentów” organizując rekrutacje na uczelniach lub zawodach i konkursach, wynajdując utalentowanych, młodych potencjalnie bardzo cennych pracowników. Headhunter powinien mieć do dyspozycji szereg narzędzi, od propozycji atrakcyjnego wynagrodzenia, po wartościowe szkolenia.
Headhunter może szukać pracowników nie tylko na stałe, ale również do konkretnych, pojedynczych zadań. W takim wypadku będzie szukał freelancerów lub firm mogących wykonać zamówienie bezpośrednio. Headhunter może być zatrudniony w firmie na stałe, może również pracować jako freelancer, jeśli ma rozwiniętą sieć kontaktów, lub w firmie HR zatrudnianej zewnętrznie przez inne firmy. Praca headhuntera jest wymagająca, ponieważ z jednej strony musi on zaproponować konkurencyjne warunki pracy dla już zatrudnionego specjalisty, a z drugiej zmieścić się w proponowanym przez firmę budżecie.

Obowiązki i umiejętności

Headhunter odpowiada za rekrutację specjalistów i zdolnych, obiecujących studentów na wymagane stanowisko pracy, w kraju i za granicą. Wymaga się, aby miał sieć kontaktów i możliwości w pozyskiwaniu nowych pracowników, oraz kreatywności przy urządzaniu konkursów wśród studentów na wybrane stanowisko. Rekruter jest odpowiedzialny za znalezienie osoby jak najlepiej dopasowanej do przedstawionego profilu. Rekruter powinien umieć w pomysłowy sposób dostosować się do rynku pracy i zawsze mieć kartę przetargową do przekonania potencjalnego pracownika.
Rekruter powinien:
• Być osobą wysoce komunikatywną
• Być charyzmatyczny i przekonujący
• Potrafić dopasować osobę do profilu stanowiska

Wymagane kwalifikacje

  • Wymagane wykształcenie wyższe w zakresie psychologii, socjologii lub zarządzania zasobami ludzkimi
  • Mile widziane doświadczenie na stanowisku z bezpośrednim kontaktem z klientem
  • Wymagana znajomość języka angielskiego, mile widziana znajomość innych języków, w przypadku poszukiwania pracowników poza granicami kraju

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Headhunter

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Headhunter

Rekruter
Pomorskie, HASH(0x55ba728497a0), Gdańsk
Rekruter
Pomorskie, Wrzeszcz, Gdańsk
Rekruter
Gdańsk
HeadHunter - Rekruter
Warszawa, Mazowieckie
Team Leader / HeadHunter IT
Warszawa, Mazowieckie