stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: HR i rekrutacja

1,747 HR i rekrutacja w Polsce

Praca w kadrach i rekrutacji związana jest z ciągłą pracą z ludźmi. Praca polega przede wszystkim na odpowiednim zagospodarowaniu i rozmieszczeniu ludzi na stanowiskach, na których przyniosą firmie największe zyski. Pracownicy działu są również odpowiedzialni za ilość ludzi w miejscach pracy. Jednym z ich zadań jest dostosowywanie ilości pracowników do wymaganych prac. Wymagana jest tu dokłada znajomość umiejętności potrzebnych na danym stanowisku oraz zakres pełnionych obowiązków tak, żeby pracownicy działu HR mogli jak najlepiej dobrać osobę do stanowiska.

Praca w dziale rekrutacji wiąże się niekiedy z organizowaniem zmian w samej firmie. Czasem zamiana pracowników stanowiskami może znacznie zwiększyć ich możliwości i zaangażowanie w rozwój firmy. Przydają się więc umiejętności szczerej rozmowy oraz organizacji. Niekiedy pracownicy działu zasobów ludzkich muszą znać języki obce. Dzieje się tak wtedy, gdy firma jest międzynarodowa, bądź część prac wykonywana jest przez osoby zza granicy.

Obowiązki i umiejętności

Osoby pracujące w kadrach i rekrutacji są zobowiązane do odpowiedniego zarządzania dostępną siłą roboczą oraz wybieraniem najlepszych kandydatów na określone stanowiska pracy. Wymaga się bardzo dobrej znajomości zakresu działań na każdym stanowisku, stawianych wymagań oraz charakterystyki pasującej osoby. Bardzo przydatna jest umiejętność weryfikacji zdolności kandydatów oraz ich kompetencji. Ponadto osoby pracujące w tym dziale powinny wykazywać się umiejętnościami organizacyjnymi.

Od osób pracujących w kadrach i rekrutacji oczekuje się:
• Wysokiej kultury osobistej i umiejętności komunikacyjnych
• Umiejętności organizacji pracy
• Znajomości zakresu obowiązków i wymagań na różnych stanowiskach pracy

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe związane z działem HR
  • Odbyte praktyki zawodowe
  • Mile widziana znajomość języków obcych

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Popularne stanowiska w branży HR i rekrutacja

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?