stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Specjalista IT

757 Specjalista IT ofert pracy w Polsce

Specjalista IT jest pracownikiem przedsiębiorstwa, który jest odpowiedzialny za rozwiązywanie problemów związanych z obsługą urządzeń komputerowych i telekomunikacyjnych. Potocznie nazywany jest informatykiem. Do jego głównych obowiązków należy pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z obsługą sprzętu komputerowego pracowników, instalowanie oraz konfiguracja serwerów, urządzeń sieciowych oraz typowych aplikacji biurowych. Pomaga on także w wyborze i zakupie nowego sprzętu komputerowego oraz taryf internetowych. Z reguły do jego zadań należy także wykonywanie i sprawdzanie kopii zapasowych serwerów oraz stacji roboczych. Jest także zobowiązany do bieżącego raportowania statusu prowadzonych prac. Dana firma może mieć własnego informatyka lub korzystać z usług firmy udostępniającej pracowników. Bez względu na to na jakich warunkach jest zatrudniony, specjalista IT musi być dyspozycyjny i szybko reagować na zgłoszone problemy. Bardzo przydatne są umiejętności analitycznego myślenia, zdolność do pracy pod presją czasu oraz dyspozycyjność. Kreatywność w rozwiązywaniu problemów pomaga szybko i sprawnie pomagać w trudnych sytuacjach. Informatyk powinien posiadać zdolność do szybkiego uczenia się i chęć poznawania nowych technologii IT.

Obowiązki i umiejętności

Na stanowisko specjalisty IT mogą kandydować osoby posiadające wyższe wykształcenie informatyczne. Od kandydatów na stanowisko informatyka wymaga się kilkuletniego doświadczenia na podobnym stanowisku, dobrej znajomości systemów Windows i Linux w zakresie administracyjnym, znajomości protokołów sieciowych TCP/IP. Co więcej, informatyk powinien potrafić instalować i konfigurować nie tylko najnowsze systemy operacyjne, ale także te mnie standardowe.

Stanowisko specjalisty IT wymaga:
- Zdolności analitycznego myślenia
- Umiejętności pracy pod presją czasu
- Kreatywności w rozwiązywaniu problemów

Wymagane kwalifikacje

  • Wyższe wykształcenie w dziedzinie informatyki
  • Znajomość systemów Windows i Linux w zakresie administracyjnym
  • Znajomości protokołów sieciowych TCP/IP

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Specjalista IT

Najlepsze firmy oferujące pracę