stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Specjalista ds. rekrutacji

375 Specjalista ds. rekrutacji ofert pracy w Polsce

Specjalista ds. rekrutacji to pracownik działu kadr, który jest w danym przedsiębiorstwie odpowiedzialny za kompleksowe prowadzenie projektów rekrutacyjnych. Do jego głównych zadań należy projektowanie i umieszczanie ogłoszeń, proponowanie najefektywniejszych źródeł poszukiwania kandydatów, analiza przychodzących aplikacji oraz selekcja aplikacji pod kątem prowadzonych w firmie projektów rekrutacyjnych. W dalszej kolejności przeprowadza on rozmowy z kandydatami, przeprowadza spotkania i prezentacje, a także koordynuje działania pracowników biorących udział w procesie rekrutacyjnym. Po zakończonej rekrutacji jest on odpowiedzialny za sporządzenie raportu, a następnie przygotowanie bazy danych kandydatów, jej administrowanie, zarządzanie i rozwój. Na co dzień współpracuje z różnymi działami przy tworzeniu narzędzi rekrutacji w odniesieniu do wymagań stanowisk. Zwykle od kandydatów wymaga się znajomości języka obcego, najczęściej jest to język angielski. Stąd, specjalista ds. rekrutacji powinien znać tak dobrze angielski, aby bez problemu przeprowadzić rozmowę rekrutacyjną w tym języku i przy okazji sprawdzić jego poziom u kandydata. Ponadto, specjalista ds. rekrutacji powinien być osobą potrafiącą pracować indywidualnie i zespołowo, szybko reagować na problemy i podejmować samodzielne decyzje.

Obowiązki i umiejętności

Przyszły specjalista ds. rekrutacji powinien być absolwentem wyższych studiów socjologicznych ze specjalizacją z zarządzania zasobami ludzkimi. Powinien on mieć także doświadczenie w pracy w dziale kadr lub human resources i cechować się dobrą organizacją pracy. Powinien mieć bardzo dobrą wiedzę na temat działalności przedsiębiorstwa, aby jak najskuteczniej zrekrutować dobrego pracownika. Ponadto, cenionymi cechami u specjalistów ds. rekrutacji są odpowiedzialność, zaangażowanie, dyspozycyjność oraz elastyczność.

Stanowisko specjalisty ds. rekrutacji wymaga:
- Umiejętności szybkiego reagowania na problemy
- Odpowiedzialności i zaangażowania
- Dyspozycyjności i elastyczności

  • Wykształcenie wyższe studiów socjologicznych ze specjalizacją z zarządzania zasobami ludzkimi
  • Doświadczenie w pracy w dziale kadr lub human resources
  • Wiedza na temat działalności przedsiębiorstwa

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Specjalista ds. rekrutacji

Najlepsze firmy oferujące pracę