stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Projektant interfejsu użytkownika

0 Projektant interfejsu użytkownika ofert pracy w Polsce

Praca projektanta interfejsu użytkownika jest pracą po części graficzną, po części programistyczną. Podczas, gdy programista pisze silnik programu, do którego użytkownik często nie ma wglądu, to projektant interfejsu musi zmierzyć się z problemem bezpośredniej interakcji z użytkownikiem. Jest kilka kryteriów, które projektant musi spełnić projektując interfejs. Najważniejszą sprawą jest prostota obsługi tak, aby każdy użytkownik na pierwszy rzut oka wiedział co gdzie się znajduje. Dlatego też ważna jest znajomość najczęściej używanych funkcji.
W przypadku bardziej specjalistycznych programów jest to zadanie nieco trudniejsze. Specjalistyczne programy mają wiele zaawansowanych funkcji, a użytkownik do wszystkich powinien mieć stosunkowo łatwy dostęp. Niesie to za sobą wyzwanie zbalansowanego wykorzystania dostępnej przestrzeni. Projektant powinien również znać program od strony silnika. Dzięki temu wie, z jakich funkcji może korzystać, jakie możliwości ma program oraz – oczywiście – jakie jest jego zastosowanie. Projektant powinien najpierw dobrze zapoznać się ogólnie z programem, potem z profilem klienta docelowego, a następnie przedstawić projekt interfejsu osobie zarządzającej. Dopiero po zaakceptowaniu projekt jest wdrażany.

Obowiązki i umiejętności

Obowiązkiem projektanta interfejsu użytkownika jest zaprojektowanie i wdrożenie GUI, zgodnie z zastosowaniem programu, oraz uwzględniając takie kryteria, jak profil użytkownika, użyteczność programu, szybki dostęp do zaawansowanych i często używanych funkcji. Obecnie coraz częściej wymaga się, aby interfejs miał możliwość tłumaczenia na różne języki, co też musi być uwzględnione w projekcie. Projektant interfejsu musi również nadążać ze zmianami w programie i w samym projekcie oraz uwzględniać to w swojej pracy.
Od projektanta interfejsu wymaga się:
• Znajomości projektu programu oraz jego zastosowania
• Optymalizacji interfejsu pod kątem użyteczności i użytkownika
• Elastyczności i możliwości tłumaczenia jego pracy

Wymagane kwalifikacje

  • Ogólna znajomość języka programowania, w którym wykonywany jest projekt
  • Zdolności graficzne do tworzenia samego GUI
  • Umiejętności dostosowania programów do potrzeb projektu

Przydatne linki

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Projektant interfejsu użytkownika