stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Programista Linux

9 Programista Linux ofert pracy w Polsce

Zawód programisty to jeden z najbardziej opłacalnych zawód związanych z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. Wielu programistów stara się ukierunkować na konkretny język programowania lub platformy. Linux jest systemem operacyjnym działającym na zasadzie wolnego i otwartego oprogramowania. Jego kod źródłowy może być dowolnie wykorzystywany, modyfikowany i rozpowszechniany. Na oprogramowaniu Linux można pracować w dowolnym języku programistycznym, np. C/C++ lub/i Java. Obecnie tego typu oprogramowanie wykorzystuje się do rozwoju technologii mobilnych. Do zadań programisty należy tworzenie modułów oprogramowania systemu Linux, programowanie sterowników jądra systemu operacyjnego Linux oraz dostosowywanie do potrzeb konkretnych urządzeń.

Obowiązki i umiejętności

Programiści Linux muszą ściśle współpracować ze społecznością wolnego oprogramowania. Największym atutem programisty jest jego wiedza i umiejętności. Często warunkiem koniecznym są ukończone studia na kierunku informatyka oraz odpowiednie doświadczenie. Wbrew powszechnie panującej opinii na temat programistów, nie pracują oni odizolowani od kontaktu z ludźmi. Zespoły programistyczne muszą być tak samo zgrane jak np. te w agencjach kreatywnych. Dlatego zdolności komunikacyjne oraz umiejętność pracy w zespole są bardzo cenionymi predyspozycjami do wykonywania tego zawodu.

Na stanowisku wymagane jest:
- Bardzo dobra znajomość systemu Linux (dotyczy to zarówno użytkowania, jak i programowania)
- Znajomość języka programowania wymaganego w danym zespole
- Umiejętność pracy zespołowej i zdolności komunikacyjnych

Wymagane kwalifikacje

  • Wyższe studia na kierunku informatyka
  • Udokumentowane doświadczenie jako programista w odpowiednim języku programowania
  • Znajomość języka angielskiego

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Programista Linux