stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Programista Java

142 Programista Java ofert pracy w Polsce

Programista Java zajmuje się tworzeniem kodu, opracowywaniem, implementacją oraz testowaniem oprogramowania przy użyciu odpowiedniej technologii. Do jego obowiązków należy często rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem, jak również wprowadzanie ulepszeń i usprawnień, projektowanie i konsultowanie technicznych aspektów aplikacji internetowych, wdrażanie wymogów technicznych i operacyjnych do rozwiązań IT. Jest także opowiedziany za modelowanie i testowanie procesów aplikacji opartych o autorski system klienta. Musi współpracować z innymi członkami zespołu oraz testerami w celu lepszego zrozumienia problemu. Ponadto, zajmuje się tworzeniem oraz prowadzeniem dokumentacji technicznej. Niezwykle istotną kwestią jest zdobyte wcześniej doświadczenie, w szczególności w realizacji projektów zbliżonych do charakteru wykonywanych w danej firmie projektów. Od programisty Java wymaga się także umiejętności szybkiego, kreatywnego i logicznego myślenia, a także dbałości o wysoką jakość tworzonych rozwiązań. Musi on także posiadać umiejętność pracy w zespole oraz chęć i determinację do rozwoju oraz dalszej nauki.

Obowiązki i umiejętności

Osoby ubiegające się o stanowisko programisty Java powinny przede wszystkim posiadać wyższe wykształcenie informatyczne oraz biegłą znajomość języka Java. Dodatkowym atutem jest znajomość innych języków programistycznych oraz popularnych bibliotek i frameworków JEE. Wiele zespołów informatycznych pracuje w oparciu o metodologię Scrum, dlatego warto przed rozmową kwalifikacyjną zapoznać się z manifestem agile i zasadami Scrum.

Stanowisko programisty Java wymaga:
- Dbałości o wysoką jakość tworzonych rozwiązań
- Umiejętności pracy w zespole
- Umiejętności szybkiego, kreatywnego i logicznego myślenia

Wymagane kwalifikacje

  • Wyższe wykształcenie informatyczne
  • Biegła znajomość języka Java
  • Znajomość metodologii Scrum

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Programista Java

Najlepsze firmy oferujące pracę