stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Programista HTML

5 Programista HTML ofert pracy w Polsce

Programista HTML zajmuje się projektowaniem interfejsu użytkownika dla serwisów WWW. Praca programisty polega na uczestniczeniu w projektach programistycznych i implementacji funkcjonalności wg dostarczonej specyfikacji. Do jego obowiązków należy między innymi projektowanie, tworzenie wytycznych i opiniowanie projektów graficznych, cięcie projektów graficznych, składanie stron w HTML lub CSS, umieszczanie stron w CMS. Musi także współpracować z zespołami programistów przy tworzeniu aplikacji na bazie przygotowanych szablonów, a także diagnozować sytuacje błędne oraz udoskonalać i poprawiać istniejące strony. W niektórych przypadkach wzbogaca rozwijany HTML o skrypty Java. Programista HTML musi także dokonywać analizy wymagań biznesowych związanych z rozbudową aplikacji. Praca programisty jest bez wątpienia jednym z najszybciej rozwijających się zawodów. Niesie ona ze sobą wiele korzyści, w tym atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i doświadczenia, możliwość współtworzenia innowacyjnych projektów dla liderów z różnorodnych sektorów oraz perspektywy rozwoju zawodowego. Od przyszłych programistów wymaga się wyższego wykształcenia na kierunku informatycznym. Niezwykle istotnym czynnikiem są jednak umiejętności i nabyte doświadczenie w realizacji różnorodnych zleceń i projektów. Programista HTML musi posiadać takie umiejętności jak tworzenie kodu HTML lub CSS, znajomość HTML5 i CSS3 oraz ich ograniczeń w stosunku do różnych, czasami też starszych, wersji przeglądarek. Od niedawna wymaga się znajomości zagadnień związanych z Responsive Web Design oraz optymalizacją stron pod urządzenia mobilne.

Obowiązki i umiejętności

Zwykle pracodawca oczekuje umiejętności logicznego myślenia, umiejętności rozwiązywania problemów i zdolności do szybkiej nauki. Poszukuje się także osób otwartych na nowe trendy pojawiające się w branży i potrafiących adaptować je do bieżących projektów. Programista HTML musi być także samodzielny, zaangażowany i dbać o detale.

Stanowisko programisty HTML wymaga:
- Znajomości nowych trendów w branży
- Dbałości o detale, samodzielności i zaangażowania
- Zdolności analitycznych oraz umiejętności rozwiązywania problemów

Wymagane kwalifikacje

  • Wyższe wykształcenie informatyczne
  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • Umiejętność tworzenie kodu HTML lub CSS

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Programista HTML