stanowisko lub firmamiasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Programista

3,292 Programista ofert pracy w Polsce

Programista jest osobą projektującą i piszącą programy. Programiści często znają po kilka języków programowania i bywa, że różnych języków trzeba używać przy różnych platformach docelowych. Podstawowymi językami programowania w dzisiejszych czasach są C, C++ oraz Java, aczkolwiek dla programistów stron internetowych – webmasterów – ważna jest znajomość PHP, JavaScript, Ruby czy Perl. Ze względu na specyfikę pracy, programista może pracować zdalnie, za pomocą komputera. Przy projektach angażujących wiele osób, stosuje się kontrolowanie wersji poprzez Git lub SVN.
Dobry programista może znaleźć zatrudnienie zarówno w kraju swojego zamieszkania, jak i za granicą. Często jego wynagrodzenie zależy od posiadanych umiejętności i certyfikatów, jeśli pracuje dla firmy lub korporacji. W razie samozatrudnienia musi również umieć sam wypromować swoje umiejętności. Programiści tworzą programy nie tylko na komputer, ale również na konsole, telefony komórkowe i tablety. Tak szeroki rynek dale wiele możliwych ścieżek rozwoju, w zależności od chęci i kwalifikacji. Ze względu na szybki rozwój technologii, programista musi być na bieżąco z nowinkami technicznymi.

Obowiązki i umiejętności

Programista musi być osobą, która potrafi wykonać pracę w określonym czasie, czyli zmieścić się w deadline. Jest odpowiedzialny za prawidłowe działanie napisanego przez siebie kodu nie tylko u siebie, ale również na innych urządzeniach. Musi potrafić przewidzieć nieoczekiwane działania użytkownika i zapobiec przerwaniu prawidłowego działania programu. W końcu również musi służyć pomocą techniczną w razie, gdy napisany program nie działa poprawnie.
Od programisty wymaga się:
• Umiejętności planowania pracy tak, aby zdążyć wykonać ją w terminie
• Służenia pomocą techniczną w razie nieprawidłowego działania programu
• Pisania kodu przejrzystego i czytelnego, zgodnie z przyjętymi ogólnymi normami

  • Do pracy w firmie wymagane wyższe wykształcenie w kierunkach programistycznych
  • Mile widziana ścieżka certyfikacji potwierdzająca umiejętności
  • Doświadczenie w pisaniu programów do użytku ogólnego lub specjalistycznego

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Programista

Najlepsze firmy oferujące pracę