stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Developer

4,072 Developer ofert pracy w Polsce

Termin developer może odnosić się do dwóch dziedzin gospodarki – IT lub przemysłu budowlanego. Jeżeli chodzi o ten ostatni, jest to zwykle osoba fizyczna lub prawna, która inwestuje w budowę nieruchomości. Mogą być to zarówno domy mieszkalne, jak i obiekty biurowe, handlowe lub przemysłowe z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem. Jego działalność jest regulowana tak zwaną ustawą deweloperską, która ma na celu ochronę praw osób nabywających mieszkanie czy dom. Coraz częściej jednak mówimy o developerach w kontekście branży IT i firm internetowych. Są to osoby odpowiedzialne za tworzenie kodu, który jest podstawą programów, aplikacji lub systemów internetowych. Rozróżnia się kilkanaście rodzajów developerów, w zależności od języka kodowania lub zakresu specjalizacji.

Obowiązki i umiejętności

Developer potocznie nazywany jest programistą. Może on znać kilka języków programowania takich, jak C, C++, Java, .NET, ale z reguły specjalizuje się w jednym z nich. Do obowiązków developera należy z reguły tworzenie i rozwój nowych funkcjonalności aplikacji lub programu, proponowanie nowych rozwiązań technologicznych dla wymagań biznesowych. Musi on także współpracować z innymi programistami, np. back-end lub front-end. Programista jest zobowiązany do dbania o wysoką jakość kodu tak, aby był on spójny, przejrzysty i łatwy do modyfikacji. Developer powinien posiadać wykształcenie informatyczne. Powinien także posiadać portfolio swoich projektów, dzięki którym może zaprezentować swoje umiejętności i doświadczenie. Od osoby na stanowisku programisty oczekuje się także umiejętności analitycznego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów, a także dobrej znajomości języka angielskiego.

Na stanowisku wymagane jest:
- umiejętności analityczne
- umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów
- umiejętność pracy w zespole

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie informatyczne
  • Znajomość języka programowania C, C++, Java lub .NET
  • Znajomości języka angielskiego

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Developer

Najlepsze firmy oferujące pracę