stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Administrator

24,935 Administrator ofert pracy w Polsce

Administrator to ogólne określenie zarządcy. Kiedyś używane było wyłącznie w odniesieniu do administratora nieruchomości. Jednakże w obecnych czasach jest ono używane także w odniesieniu do osób zarządzających stronami www lub sieciami. W tym przypadku administrator (lub inaczej admin) to informatyk zajmujący się zarządzaniem systemem informatycznym i odpowiadający za jego sprawne i nieprzerwane działanie. Wśród adminów można wyróżnić administratorów aplikacji, baz danych, kopii bezpieczeństwa, sieci LAN/WAN lub serwerów (systemów operacyjnych). Do głównych zadań administratorów informatycznych należą między innymi monitorowanie oraz raportowanie ciągłości usług, obsługa zgłoszeń użytkowników, inicjowanie i implementacja zmian, optymalizacja zmian oraz wsparcie dla prowadzonych projektów we wskazanym obszarze. Natomiast administrator nieruchomości zajmuje się podobnymi zadaniami, lecz w odniesieniu do nieruchomości. Pracę administratora można opisać jako monitorowanie i rozwiązywanie problemów oraz reagowanie na zapytania użytkowników, bez względu na to, czy są to użytkownicy systemu informatycznego czy nieruchomości.

Obowiązki i umiejętności

W zależności od charakteru wykonywanego zawodu, administrator musi posiadać konkretne umiejętności spełniające wymagania pracodawcy. Tak też administrator systemów IT lub sieci powinien posiadać wykształcenie wyższe o profilu informatycznym lub pokrewnym. Bardzo ważne jest, aby kandydat posiadał znajomość oprogramowania lub języka programowania obowiązującego w danej firmie. Administrator, bez względu na specyfikę pracy, powinien cechować się umiejętnością analitycznego myślenia oraz łatwością w rozwiązywaniu problemów. Ponadto powinien być osobą komunikatywną, spostrzegawczą oraz cierpliwą.

Na stanowisku administratora wymagane jest:
- umiejętność analitycznego myślenia
- komunikatywność
- łatwość w rozwiązywaniu problemów

  • Wykształcenie wyższe o profilu informatycznym lub pokrewnym
  • Znajomość odpowiedniego języka programowania
  • Doświadczenia w pracy w danym systemie lub programie

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Administrator

Najlepsze firmy oferujące pracę