stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: IT

12,530 IT w Polsce

IT to bardzo szeroki dział skupiający się wokół wykorzystania możliwości komputerów i innych elektronicznych maszyn w celu wzajemnej komunikacji i przesyłu danych. Osoby na tych stanowiskach zajmują się przede wszystkim łącznością w internecie, co wiąże się ze znajomością różnych protokołów, systemów i modeli klient-serwer. Ponadto osoby takie muszą znać systemy operacyjne używane na maszynach serwerów – przede wszystkim z rodziny Unix, rzadziej z rodziny Windows. Informatyk odpowiada również za sam sposób transmisji danych – czy to za pomocą kabli, czy też bezprzewodowo.
Pracownik działu IT musi również orientować się w językach programowania. Najczęściej tworzy programy do komunikacji między komputerami, więc wymagana jest znajomość PHP, HTML i JavaScript, ale także umiejętność implementacji bibliotek C#, C++ czy Java związanych z łącznością. Informatyk musi również znać zasadę działania i budowę komputera. Podczas jego kariery wielokrotnie może się zdarzyć, że będzie musiał dokonywać napraw serwisowych tych maszyn – i nie tylko maszyn typu desktop, ale również bardziej skomplikowanych serwerów.

Obowiązki i umiejętności

Osoba pracująca w dziale IT jest zobowiązana do tworzenia sieci i utrzymywania prawidłowej komunikacji w firmie, a także tworzenia odpowiednich programów i konfiguracji systemów operacyjnych. Wymaga się, aby osoba taka wykazywała się znajomością kilku języków programowania. Powinna również umieć dokonywać podstawowych napraw związanych z powierzonymi urządzeniami. W przypadku kierowania zespołem, pracownik IT musi wykazywać się umiejętnościami przywódczymi oraz organizacyjnymi.

Od pracownika działu IT wymaga się:
• Znajomości technologii komunikacji stosowanej w firmie
• Umiejętności pisania odpowiednich programów, zgodnie z potrzebami
• Wykazywania się zdolnościami organizacyjnymi i przywódczymi

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w kierunku IT
  • Odbyte praktyki zawodowe
  • Znajomość języka angielskiego

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Popularne stanowiska w branży IT

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

najnowsze IT

Front-End Web Developer
From 13000 to 16000 PLN / month - Praca zdalna
IT DevOps Engineer
From 10000 to 20000 PLN / month - Mazowieckie, warszawa, ul. Marynarska 12