stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: IT

9,129 IT w Polsce

IT to bardzo szeroki dział skupiający się wokół wykorzystania możliwości komputerów i innych elektronicznych maszyn w celu wzajemnej komunikacji i przesyłu danych. Osoby na tych stanowiskach zajmują się przede wszystkim łącznością w internecie, co wiąże się ze znajomością różnych protokołów, systemów i modeli klient-serwer. Ponadto osoby takie muszą znać systemy operacyjne używane na maszynach serwerów – przede wszystkim z rodziny Unix, rzadziej z rodziny Windows. Informatyk odpowiada również za sam sposób transmisji danych – czy to za pomocą kabli, czy też bezprzewodowo.
Pracownik działu IT musi również orientować się w językach programowania. Najczęściej tworzy programy do komunikacji między komputerami, więc wymagana jest znajomość PHP, HTML i JavaScript, ale także umiejętność implementacji bibliotek C#, C++ czy Java związanych z łącznością. Informatyk musi również znać zasadę działania i budowę komputera. Podczas jego kariery wielokrotnie może się zdarzyć, że będzie musiał dokonywać napraw serwisowych tych maszyn – i nie tylko maszyn typu desktop, ale również bardziej skomplikowanych serwerów.

Obowiązki i umiejętności

Osoba pracująca w dziale IT jest zobowiązana do tworzenia sieci i utrzymywania prawidłowej komunikacji w firmie, a także tworzenia odpowiednich programów i konfiguracji systemów operacyjnych. Wymaga się, aby osoba taka wykazywała się znajomością kilku języków programowania. Powinna również umieć dokonywać podstawowych napraw związanych z powierzonymi urządzeniami. W przypadku kierowania zespołem, pracownik IT musi wykazywać się umiejętnościami przywódczymi oraz organizacyjnymi.

Od pracownika działu IT wymaga się:
• Znajomości technologii komunikacji stosowanej w firmie
• Umiejętności pisania odpowiednich programów, zgodnie z potrzebami
• Wykazywania się zdolnościami organizacyjnymi i przywódczymi

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w kierunku IT
  • Odbyte praktyki zawodowe
  • Znajomość języka angielskiego

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Popularne stanowiska w branży IT

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

najnowsze IT

Digital Content Marketing Specialist
Wrocław, Dolnośląskie
Senior Java Developer
Poznań, Wielkopolskie
Java 8 Software Developer
Warszawa, Mazowieckie
Junior Java Developer
Warszawa, Mazowieckie
Specjalista IT z językiem angielskim
Tomaszów Mazowiecki, Śląskie
Pracownik Działu Utrzymania Klienta
Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie