stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Malarz

2,087 Malarz ofert pracy w Polsce

Malarz jest osobą, która z zawodu zajmuje się pracami wykończeniowymi związanymi z malowaniem. Malarz dobiera farbę odpowiedniego typu do danego zastosowania, w kolorze wybranym przez zleceniodawcę. Zabezpiecza wszystkie sprzęty i meble podatne na zabrudzenie, kładzie kilka warstw farby do uzyskania wybranego odcienia i pokrycia, a następnie czeka aż wyschnie. Może zajmować się malowaniem wewnątrz i na zewnątrz domów. Malarz może pracować również jako artysta. Zajmuje się wtedy malowaniem obrazów, dzieł sztuki, które później sprzedaje lub urządza wystawy.

Malarz może również zajmować się malowaniem mniejszych przedmiotów, jak na przykład stołów, ławek, lub dużych maszyn jak pociągi, samoloty czy statki. Na co dzień, oprócz farb, używa rozpuszczalników i innych chemikaliów, dlatego ważne jest, aby dbał szczególnie o swoje zdrowie i nosił maski chroniące przed trującymi oparami. Przy mniejszych i artystycznych pracach często pracuje sam, ale przy większych zleceniach malarze pracują w grupach, według określonego schematu – na przykład przy malowaniu elewacji budynków.

Obowiązki i umiejętności

Malarz odpowiada za solidne i prawidłowe wykonanie pokrycia farbą zleconych powierzchni. Wymaga się, aby służył zleceniodawcy radą co do typu używanej farby, czasu schnięcia oraz rozpuszczalników. Wymaga się, aby przestrzegał przepisów BiHP, dbał o przerwy w pracy z chemikaliami oraz odpowiednio zabezpieczał drogi oddechowe i skórę. Przy współpracowaniu z innymi malarzami jest zobowiązany współpracować z grupą i wypełniać polecenia przełożonego.

Od malarza wymaga się:
• Umiejętności rozpoznawania rodzajów farb i rozpuszczalników oraz ich doboru do odpowiednich zastosowań
• Przestrzegania przepisów BiHP oraz zachowywania środków ostrożności przy pracy z chemikaliami
• Solidności w odpowiednim pokrywaniu farbą malowanych powierzchni

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie zawodowe
  • Mile widziane doświadczenie w zawodzie

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Malarz

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?