stanowisko lub firmamiasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Kamieniarz

70 Kamieniarz ofert pracy w Polsce

Kamieniarz to specjalista rzemieślnik zajmujący się wydobywaniem i obróbką kamienia. W praktyce taka osoba zajmuje się produkcją nagrobków i elementów budowlanych. Elementy te wykonane są najczęściej ze skał magmowych lub metamorficznych (dotyczy nagrobków), za to w budowlance wykorzystuje się skały osadowe do produkcji blatów kuchennych, elementów łazienek lub stołów. Kamieniarz pracuje na wydobytych w kamieniołomach dużych blokach skalnych, które następnie są cięte na płyty o różnej grubości. Takie płyty nazywane są slabami. W dalszym etapie obróbki slaby są wielokrotnie polerowane, aż uzyskają połysk. Wypolerowane płyty zostają pocięte na mniejsze elementy, a następnie przekazane do montażu. Produkcja płyt kamiennych to praca wymagająca siły fizycznej i precyzyjnych umiejętności. W swojej pracy kamieniarze wykorzystują takie narzędzia jak odbijaki, młotki brukarskie i gumowe, a także tarcze ścierne i polerskie.

Obowiązki i umiejętności

Zawodowy kamieniarz powinien posiadać wykształcenie zawodowe. Wysoko cenione jest doświadczenie w ręcznej obróbce kamienia. Osoba taka powinna posiadać także umiejętności pracy z rysunkiem technicznym oraz w obsłudze maszyn. Poza tym powinna być niezawodna, rzetelna i zmotywowana do pracy. Mile widziane jest posiadanie prawa jazdy kategorii B i własnego samochodu.

Stanowisko kamieniarza wymaga:
- Siły fizycznej i precyzyjnych umiejętności
- Rzetelności i motywacji do pracy
- Umiejętności pracy z rysunkiem technicznym oraz obsługi maszyn

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie zawodowe
  • Doświadczenie w ręcznej obróbce kamienia
  • Umiejętność obsługii maszyn

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Kamieniarz