stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Hydraulik

2,294 Hydraulik ofert pracy w Polsce

Hydraulik to osoba zajmująca się układaniem i naprawą instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania. Może pracować zarówno dla firm komunalnych dostarczających media do domów i mieszkań, jak i pracując bezpośrednio tylko u klientów. Hydraulicy z dyplomem inżyniera bądź magistra są często zatrudniani przez fabryki do obsługi bardziej skomplikowanych układów. Hydraulik może mieć założoną własną działalność gospodarczą, bądź pracować dla firmy serwisującej instalacje hydrauliczne. Może również pracować na budowie przy montowaniu tych instalacji, zgodnie z planem budowy i pod okiem brygadzisty.
Aby zostać hydraulikiem, należy skończyć szkołę zawodową, zdać egzamin zawodowy oraz odbyć praktyki. Hydraulik musi mieć wyobraźnię przestrzenną oraz rozumieć prawa przepływu cieczy, potrzebne do projektowania sprawnych, wydajnych instalacji. Ponadto, przy montowaniu stalowych lub miedzianych instalacji, przydatna jest umiejętność spawania i lutowania. Hydraulicy mogą pracować nie tylko z wodą, ale również z olejami, benzyną, a nawet gazem, choć wymaga to dodatkowej praktyki oraz wiedzy.

Obowiązki i umiejętności

Hydraulik odpowiada za prawidłowe zaprojektowanie, instalację oraz serwisowanie systemów hydraulicznych opartych na cieczach lub gazach. Wymaga się, aby przestrzegał zasad BiHP oraz wykonywał swoją pracę w sposób solidny, zgodnie z posiadaną wiedzą i umiejętnościami. Ponadto powinien umieć dokonywać napraw wymagających lutowania lub spawania części systemów hydraulicznych oraz sprawdzać ich szczelność. Hydraulik powinien wykazywać się umiejętnością organizowania swojej pracy w sposób przemyślany.
Od hydraulika wymaga się:
• Umiejętności projektowania, serwisowania i montowania systemów hydraulicznych
• Wykonywania swojej pracy solidnie i rzetelnie
• Umiejętności lutowania i spawania

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie minimum średnie w kierunku zawodowym
  • Mile widziane doświadczenie
  • Mile widziane prawo jazdy

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Hydraulik

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?