stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Dekorator wnętrz

26 Dekorator wnętrz ofert pracy w Polsce

Dekorator wnętrz to osoba zajmująca się doborem i kompozycją elementów wystroju pomieszczeń. Dekorator wybiera rodzaj, kolor mebli, kolory ścian, dywany, panele, materiały wykonania aż po drobne detale, obrazki, ozdoby, które nadają pomieszczeniom żądany charakter. Podczas projektowania musi uwzględniać wiele aspektów takich, jak tryb życia domowników, ulubioną kolorystykę, pasje gospodarzy, przepych, organizację miejsca pracy, artystyczny nieład czy funkcjonalność. Ważna jest tutaj umiejętność planowania przestrzennego i łączenia kolorów oraz dobór i ocena materiałów pod kątem cena/jakość.
Na początku dekorator musi zaznajomić się z pomieszczeniem do zagospodarowania: jakie ma warunki, wielkość, oświetlenie. Te elementy są znane już podczas projektowania domu, więc dekorator może współpracować z architektem i wstępnie zaplanować kompozycje. Następnie przeprowadza rozmowę z mieszkańcami na temat ich oczekiwań i preferencji. Mając ten zbiór informacji może stworzyć wizualizacje 3D pomieszczeń, spośród których właściciele wybiorą najbardziej odpowiednią. Podczas wdrażania projektu często stosowane są małe zmiany, które jednak nie mają wpływu na całość kompozycji.

Obowiązki i umiejętności

Od dekoratora wymaga się, aby umiał łączyć kolory w kompozycje współgrające ze sobą. Powinien cechować się wyobraźnią przestrzenną oraz umiejętnościami planistycznymi pozwalającymi jak najlepiej wykorzystać daną przestrzeń. Dekorator wnętrz musi umieć czytać i rysować plany pomieszczeń wraz z rozkładem armatury i mebli. Po stworzeniu projektu wymaga się, aby stworzył kilka wizualizacji 3D z różnymi opcjami w różnym stylu i przedstawił kierownikowi lub właścicielom. Następnie wymaga się, aby współpracował z nimi podczas planowania drobnych poprawek.
Stanowisko dekoratora wnętrz wymaga:
• Umiejętności planowania przestrzennego i łączenia kolorów
• Umiejętności zmieszczenia się w budżecie
• Czytania i rysowania planów i rysunków technicznych pomieszczeń

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie architektury lub projektowania wnętrz
  • Obsługa programów 3D do projektowania pomieszczeń
  • Mile widziane doświadczenie zawodowe oraz portfolio

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Dekorator wnętrz

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Dekorator wnętrz

Poszukiwani wykładowcy
Podlaskie, Suwałki
Nauczyciel
Dolnośląskie, Legnica
Nauczyciel przedmiotów zawodowych
Elbląg, warmińsko-mazurskie
Nauczyciel przedmiotów zawodowych
Gorzów Wielkopolski, lubuskie
Nauczyciel przedmiotów zawodowych
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie