stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Dekarz

886 Dekarz ofert pracy w Polsce

Dekarz jest specjalistą do pokrywania i naprawiania dachów. Dachy najczęściej pokrywa się takimi materiałami, jak dachówki, blacho-dachówki, asfalt i masa bitumiczna, a także papa, gonty oraz płyty z tworzyw sztucznych. Do zadań dekarza należy też dbanie i utrzymanie w odpowiedniej kondycji dachu, w tym zabezpieczanie przed zwilgotnieniem, montowanie rynien oraz rur spustowych, a także instalowanie izolacji przeciwwilgociowych oraz termicznych. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań na wysokości, dekarz musi umiejętnie zaplanować pracę oraz zaopatrzyć siebie i zespół w odpowiednie materiały, narzędzia, sprzęt i maszyny.
Zawodowym dekarzem można zostać kończąc szkołę zawodową lub kurs przyuczający ze specjalizacją dekarską. Jednak zanim zdobędzie się prawo do samodzielnego wykonywania zawodu, należy odbyć praktykę pod okiem mistrza zawodu. Po trzech latach pracy jako pomocnik dekarza można odbyć egzamin i uzyskać tytuł czeladnika.

Obowiązki i umiejętności

Ponieważ jest to praca na wysokościach, kandydat na dekarza musi nie tylko cechować się bardzo dobrą sprawnością fizyczną, ale nie może cierpieć na zaburzenia zmysłu równowagi. Dobry dekarz powinien być dokładny, sumienny, systematyczny oraz solidny, a także posiadać zdolności manualne i konstrukcyjne oraz wyobraźnię przestrzenną. Umiejętność współdziałania z innymi pracownikami jest elementem kluczowym, gdyż jej brak może zaważyć o czyimś zdrowiu lub życiu. Cechy takie jak dobry refleks i podzielność uwagi zdecydowanie ułatwiają pracę.

Na stanowisku wymagane jest:
- Dobra kondycja fizyczna oraz koordynacja ruchowa
- Zdolności manualne i konstrukcyjne
- Zmysł wyobraźni przestrzennej

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie zawodowe lub ukończenie kursu kwalifikujących do zawodu dekarza
  • Zdanie egzaminu czeladniczego
  • Dobra organizacja pracy, refleks i podzielność uwagi

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Dekarz

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?