Handel i budownictwo to dwie wzajemnie uzupełniające się, ściśle ze sobą związane dziedziny. Budownictwo jest szeroką dziedziną obejmującą cały proces powstawania nowych nieruchomości. Zaczyna się od pomysłów, następnie architekt tworzy projekt, w którym uwzględnia wszystkie instalacje budowlane: elektrykę, wodę, gaz. Jeśli istnieje miejsce odpowiednie do realizacji projektu i znajdzie się inwestor, kupowana jest działka oraz odpowiednie materiały budowlane. Architekt nadzoruje budowę wykonywaną przez ekipy budowlane oraz montaż instalacji przez różnych specjalistów. Potem następuje wykończenie wnętrza, po którym budynek może zostać oddany do użytku.
Handel jest elementem, który przez cały czas towarzyszy procesowi budownictwa: od momentu powstania projektu, przez wybór działki, zakup materiałów budowlanych, aż po wykończenie i sprzedaż lub wynajem poszczególnych części budynku. Ponadto handel obejmuje zagadnienia związane z importem, eksportem, a także wyszukiwaniem najkorzystniejszych ofert i szukaniem gotowych rozwiązań na rynku wtórnym. Handlowcy muszą znać specyfikę rynku, na którym pracują, a także umieć dostosować się i przewidzieć trendy na obserwowanej giełdzie. Wymaga to wprawy, doświadczenia i zaangażowania.
Handel i budownictwo to dwie dziedziny, które uzupełniają się wzajemnie oraz współistnieją na rynku. Handlowcy odpowiadają za import i eksport odpowiednich materiałów, za badanie rynków pod kątem trendów giełdowych, a także za wynajdywanie najkorzystniejszych ofert. Pracownicy branży budowlanej powinni umieć tworzyć i realizować projekty budowlane, zamawiać potrzebne materiały, prawidłowo wykonywać montaż instalacji, przystosowywać budynki do planowanej działalności oraz sprzedawać je z zyskiem.
Od pracowników działów handlowego i budownictwa oczekuje się:
• Znajomości rynku oraz umiejętności interpretacji trendów
• Umiejętności wynajdywania okazji na rynku wtórnym
• Znajomości swojej branży