stanowisko lub firmamiasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: Budownictwo

25,311 Budownictwo w Polsce

Handel i budownictwo to dwie wzajemnie uzupełniające się, ściśle ze sobą związane dziedziny. Budownictwo jest szeroką dziedziną obejmującą cały proces powstawania nowych nieruchomości. Zaczyna się od pomysłów, następnie architekt tworzy projekt, w którym uwzględnia wszystkie instalacje budowlane: elektrykę, wodę, gaz. Jeśli istnieje miejsce odpowiednie do realizacji projektu i znajdzie się inwestor, kupowana jest działka oraz odpowiednie materiały budowlane. Architekt nadzoruje budowę wykonywaną przez ekipy budowlane oraz montaż instalacji przez różnych specjalistów. Potem następuje wykończenie wnętrza, po którym budynek może zostać oddany do użytku.
Handel jest elementem, który przez cały czas towarzyszy procesowi budownictwa: od momentu powstania projektu, przez wybór działki, zakup materiałów budowlanych, aż po wykończenie i sprzedaż lub wynajem poszczególnych części budynku. Ponadto handel obejmuje zagadnienia związane z importem, eksportem, a także wyszukiwaniem najkorzystniejszych ofert i szukaniem gotowych rozwiązań na rynku wtórnym. Handlowcy muszą znać specyfikę rynku, na którym pracują, a także umieć dostosować się i przewidzieć trendy na obserwowanej giełdzie. Wymaga to wprawy, doświadczenia i zaangażowania.

Obowiązki i umiejętności

Handel i budownictwo to dwie dziedziny, które uzupełniają się wzajemnie oraz współistnieją na rynku. Handlowcy odpowiadają za import i eksport odpowiednich materiałów, za badanie rynków pod kątem trendów giełdowych, a także za wynajdywanie najkorzystniejszych ofert. Pracownicy branży budowlanej powinni umieć tworzyć i realizować projekty budowlane, zamawiać potrzebne materiały, prawidłowo wykonywać montaż instalacji, przystosowywać budynki do planowanej działalności oraz sprzedawać je z zyskiem.
Od pracowników działów handlowego i budownictwa oczekuje się:
• Znajomości rynku oraz umiejętności interpretacji trendów
• Umiejętności wynajdywania okazji na rynku wtórnym
• Znajomości swojej branży

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie kierunkowe w swojej dziedzinie
  • Umiejętność korzystania z koniunktury na rynku
  • Mile widziane certyfikaty dodatkowych umiejętności

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Popularne stanowiska w branży Budownictwo

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

najnowsze Budownictwo

Specjalista ds Handlu B2B
Wielkopolskie, Ostrów Wielkopolski
Przysucha kasjer z orzeczeniem
Mazowieckie, Przysucha
Kierownik Zespołu Sprzedaży
Warmińsko-mazurskie, Elbląg
Przedstawiciel Handlowy
Śląskie, Centrum Południe, Zabrze
Praca w handlu
Świętokrzyskie, Piekoszów
Praca dodatkowa Rewal
Zachodniopomorskie, Rewal
praca w sklepie z wystrojem wnetrz
Zachodniopomorskie, Śródmieście, Szczecin
Koszęcin kasjer z orzeczeniem
Śląskie, Koszęcin