stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Szef kuchni

170 Szef kuchni ofert pracy w Polsce

Szef kuchni jest osobą pracującą w lokalu gastronomicznym lub hotelu, kierującą grupą kucharzy przy przygotowywaniu posiłków. Jest zazwyczaj najbardziej doświadczonym kucharzem w lokalu i bezpośrednio odpowiada za jakość potraw podawanych gościom i klientom. Szef kieruje pracą kucharzy, przydzielając im zadania w ten sposób, by jak najefektywniej i najszybciej móc przygotować zamówione posiłki, musi więc wykazywać się dużymi zdolnościami organizacyjnymi. Zamówienia przeważnie dostaje od szefa kelnerów lub barmana.
Szef kuchni ma bezpośredni wpływ na menu lokalu – zarówno stałe, jak i specjalność dnia. Może wprowadzać nowe dania oraz uzupełniać już przygotowane zestawy. Powinien przy tym badać na bieżąco rynek i trendy kulinarne. Często, przy przyjmowaniu ważnych gości lub przy sporządzaniu trudnych potraw, sam uczestniczy w procesie gotowania. Szef kuchni powinien dbać również o zamawianie potrzebnych artykułów spożywczych oraz narzędzi pracy kucharzy, a także jest odpowiedzialny za przypilnowanie osób odpowiadających za czystość w miejscu pracy.

Obowiązki i umiejętności

Szef kuchni jest osobą bezpośrednio odpowiedzialną za płynną, sprawną i szybką pracę wszystkich kucharzy, a także za jakość i smak każdej potrawy opuszczającej kuchnię. Do jego obowiązków należy tworzenie, sprawdzanie, korygowanie i unowocześnianie menu lokalu. Wymaga się, aby szef kuchni potrafił kierować zespołem i odpowiednio organizować wszystkim pracę. Jego zadaniem jest również pilnowanie, aby na składzie zawsze była wystarczająca ilość artykułów spożywczych.
Szef kuchni powinien:
• Być osobą wysoce komunikatywną
• Wykazywać się zdolnością organizacji i kierowania pracy grupy
• Odpowiadać za jakość potraw

Wymagane kwalifikacje

  • Wymagane wykształcenie gastronomiczne
  • Obowiązkowa ważna książeczka SANEPID
  • Wymagane doświadczenie na stanowisku zastępcy szefa kuchni

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Szef kuchni

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Szef kuchni

SZEF KUCHNI
Egmond aan Zee
Food & Beverage Supervisor
Zachodniopomorskie
Food & Beverage Supervisor
Świnoujście, zachodniopomorskie
ZASTĘPCA SZEFA KUCHNI
Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra
SZEF KUCHNI
Suchedniów, swietokrzyskie