stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Sous chef

52 Sous chef ofert pracy w Polsce

Sous chef, inaczej zastępca szefa kuchni, to druga najważniejsza osoba pracująca w kuchni. Jest głównym pomocnikiem szefa kuchni i pomaga bezpośrednio jemu przy pracy. Jako jego prawa ręka ma obowiązek dbać o to, aby wszystko działało bez problemów, płynnie i gładko. Zawsze musi wspierać szefa kuchni w jego decyzjach, choć nie ma takiego autorytetu, to jednak ewentualne różnice zdań powinny być omawiane osobiście, a nie przy innych kucharzach. Gdy w pobliżu nie ma szefa kuchni, sous chef jest osobą bezwzględnie najważniejszą, a jego zdanie jest niepodważalne.
Sous chef powinien pomagać szefowi kuchni we wszystkich sprawach, którymi on się zajmuje, w tym układanie menu oraz stała kontrola jakości potraw i pracy kucharzy. On również pomaga w przyjmowaniu specjalnych gości i dbaniu o ich dobre samopoczucie. Razem z szefem kuchni opracowuje dania dnia oraz pilnuje, aby nie zabrakło artykułów spożywczych do przygotowywania potraw, a także aby wszystkie narzędzia pracy i maszyny potrzebne kucharzom były zawsze sprawne i obecnie, a w razie potrzeby zamawia nowe.

Obowiązki i umiejętności

Sous chef musi być osobą bardzo elastyczną i odpowiedzialną. Wymaga się od niego, żeby zawsze wspomagał szefa kuchni w jego decyzjach i działaniach, oraz aby potrafił na bieżąco podejmować decyzje, gdy szefa nie ma w pobliżu. Jest odpowiedzialny za to, żeby w kuchni zawsze była wystarczająca ilość artykułów spożywczych. Zastępca szefa również jest odpowiedzialny za jakość potraw podawanych do stołów, więc wymaga się, aby na bieżąco kontrolował ich jakość.
Sous chef powinien:
• Być osobą zorganizowaną, stanowczą i zdyscyplinowaną
• Mieć umiejętności komunikacyjne i kierowania grupą
• Wykazywać się kreatywnością i być zawsze pomocą dla szefa kuchni

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie kierunkowe, gastronomiczne
  • Doświadczenie w pracy w kuchni
  • Ważna książeczka SANEPID

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Sous chef

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?