stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Piekarz

190 Piekarz ofert pracy w Polsce

Piekarz jest osobą zajmującą się tworzeniem pieczywa i ciast, inaczej. Często jest to osoba po szkole gastronomicznej, może mieć doświadczenie kucharskie, ale specjalizuje się w wypiekach. Piekarze pracują w piekarniach, wytwarzając podstawowy składnik diety ludzkiej. Chleb robiony ręcznie prze piekarza wielokrotnie przewyższa wyroby sprzedawane w hipermarketach, zarówno pod względem smakowym jak i jakościowym. Piekarze często przygotowują wypieki na specjalne okazje, jak na przykład wesela czy święta rodzinne.
Piekarze muszą na co dzień zmagać się z wysoką temperaturą w pracy, dużym zapyleniem oraz wilgotnością powietrza. Muszą być bardzo ostrożni i uważni ze względu na gorące piece i blachy. Piekarz często nie pracuje sam, ma w piekarni pomocnika, dzięki czemu jego praca jest szybsza i łatwiejsza. Jednak to on jest wciąż odpowiedzialny za jakość wypieków. Piekarze mają różne godziny pracy, ale w małych piekarniach, gdzie codziennie sprzedaje się świeży chleb, pierwsza zmiana może zaczynać się w środku nocy.

Obowiązki i umiejętności

Piekarz jest odpowiedzialny za jakość i smak sporządzanych wypieków, w tym chleba, bułek, ciast i podobnych. Odpowiada za przyrządzenie podstawowych wyrobów na czas, przed otwarciem piekarni. Wymaga się, aby piekarz znał różne techniki pieczenia i przepisy na ciasta oraz potrafił w ekonomiczny sposób wykorzystać dostępne surowce. Po zakończonej pracy musi uprzątnąć miejsce pracy oraz wszystkie maszyny. Piekarz zobowiązany jest bezwzględnie przestrzegać przepisów BiHP miejsca pracy.
Osoba na stanowisku piekarza powinna:
• Umieć pracować w zespole
• Móc pracować w systemie zmianowym, również w nocy
• Umieć obsłużyć maszyny i piece do pieczenia

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie minimalnie zawodowe i odbyty kurs czeladniczy lub technikum
  • Dobra kondycja fizyczna
  • Aktualna książeczka Sanepid

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Piekarz

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?