stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Kucharz

1,657 Kucharz ofert pracy w Polsce

Kucharz to osoba pracująca w lokalu z obsługą gastronomiczną, zajmująca się przygotowywaniem posiłku. Miejscem pracy kucharza jest kuchnia, gdzie przygotowuje zamówione przez gości posiłki. Często kucharz pracuje razem z innymi, a jego bezpośrednim przełożonym jest szef kuchni. Właśnie od szefa kuchni kucharz otrzymuje polecenia dotyczące konkretnych zamówień. Wykonuje polecone potrawy w całości lub w części, kiedy inny kucharz je uzupełnia. Osoba na tym stanowisku powinna mieć dobre wyczucie smaku oraz potrafić umiejętnie przyprawić każdą potrawę, aby wydobyć jej smak.
Kucharz może pracować praktycznie w każdym miejscu, gdzie podaje się jedzenie: począwszy od barów i restauracji, przez puby aż do prywatnych przyjęć. Zadaniem kucharza jest przyrządzanie potraw zgodnie z przyjętymi przepisami oraz najlepszą znaną techniką. Kucharz może sugerować zmiany w menu lokalu i samym przyrządzaniu posiłków, jeśli potrafi je przygotować. Kucharz powinien umieć współpracować z innymi kucharzami, oraz oczywiście obsługiwać się narzędziami kucharskimi.

Obowiązki i umiejętności

Kucharz jest odpowiedzialny za przygotowanie posiłku zgodnie z zamówieniem klienta i zaleceniem szefa kuchni. Jest zobowiązany utrzymywać porządek w swoim miejscu pracy. Wymaga się, aby potrafił się posługiwać nożami oraz niezbędnymi narzędziami kucharskimi. Ponadto kucharz powinien umieć dostosować się do gustu smakowego klienta, a także umieć zaproponować wzbogacenie lub zmiany w menu lokalu. Kucharz powinien być osobą komunikatywną, potrafiącą pracować w zespole.
Od kucharza wymaga się:
• Umiejętności pracy w zespole z innymi kucharzami
• Odpowiedzialności za jakość i smak przyrządzanych potraw
• Kreatywności przy tworzeniu menu lokalu

Wymagane kwalifikacje

  • Wymagane wykształcenie gastronomiczne
  • Obowiązkowa ważna książeczka SANEPID
  • Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Kucharz

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Kucharz

Kucharz
Biskupice Podgórne
Kucharz
Gliwice
Kucharz
Nowy Tomyśl
Kucharz
Rotterdam
Kucharz kuchni polskiej
Śląskie, Mierzęcice
Kucharz
Pomorskie, Ustka