stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Kelner

214 Kelner ofert pracy w Polsce

Kelner to osoba zajmująca się bezpośrednią obsługą klienta w barze, restauracji lub innym lokalu. Widząc nowe osoby siadające przy stolikach, kelner podchodzi i przedstawia menu. Następnie odbiera zamówienia od klientów i przekazuje je kucharzowi. W międzyczasie, kiedy posiłki są przygotowywane, kelner może obsługiwać inny stolik. Gdy posiłek jest gotowy, kelner zanosi zamówione danie do stolika, a po zakończeniu jedzenia, przynosi rachunek. Gdy klienci opuszczą lokal, kelner sprząta stolik, przy którym byli, aby następni klienci mogli z niego bez przeszkód skorzystać.
Aby zostać kelnerem, należy zdać egzamin wydawany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, jednak dla pracodawcy ważne jest również wykształcenie i doświadczenie kelnera. Ponieważ ma on bezpośredni kontakt z klientem, musi być zawsze schludnie ubrany, czysty, a także wykazywać się uprzejmością i kulturą wobec gości. Podczas podawania menu powinien polecić danie dnia lub doradzić w doborze odpowiedniej, zgodnej z gustami klientów potrawy. Jeśli klienci są zadowoleni z obsługi, kelnerzy mogą liczyć na sowite napiwki.

Obowiązki i umiejętności

Kelner jest osobą odpowiedzialną za obsłużenie stolika z gośćmi, lub przydzielonej grupy stolików. Wymaga się, aby wykazywał się schludnością i wysoką kulturą osobistą. Jest odpowiedzialny za zadowolenie klientów oraz za pomoc w wyborze pozycji z menu. Powinien wykazywać się zręcznością i opanowaniem wymaganym do przenoszenia talerzy z zamówieniem. Kelner musi znać zasady savoir-vivre i umieć stosować je odpowiednio w praktyce.
Kelner powinien:
• Być osobą uprzejmą, rozmowną i komunikatywną
• Być zawsze schludnie ubrany
• Posiadać zręczność konieczną do podawania dań

Wymagane kwalifikacje

  • Zaliczony egzamin Komisji Egzaminacyjnej
  • Aktualna książeczka Sanepid
  • Mile widziana znajomość języków obcych przy obsłudze klientów zagranicznych

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Kelner

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Kelner

Kelner
Lublin, lubelskie
Kelner - Barman
Warszawa, mazowieckie
Kelner - Barman
Dąbrowa Górnicza, śląskie
Kelner
Rzeszów, podkarpackie
Kelner - Barman
Rzeszów, podkarpackie
Kelner
Kraków, małopolskie
Kelner
Szczecin, zachodniopomorskie