stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Instruktor fitness

32 Instruktor fitness ofert pracy w Polsce

Instruktor fitness to osoba zajmująca się prowadzeniem zajęć z rozwoju ogólnego, pracująca indywidualnie lub z grupami osób, najczęściej w wyznaczonych klubach, przy użyciu przystosowanego sprzętu. Zajęcia prowadzone przez instruktora opierają się na wysiłku fizycznym, ale często przedstawianym w formie gier i zabaw, a także tańca czy sportów. Praca instruktora nie zaczyna się jednak od momentu wejścia na salę gimnastyczną, ale dużo wcześniej. Instruktor musi przygotować plany ćwiczeń dla różnych grup ludzi w zależności od wielu czynników takich, jak wiek, płeć, stopień zaawansowania, cel ćwiczeń, dostępny czas oraz możliwości grupy.
Instruktor fitness powinien ponadto propagować zdrowy styl życia, a doświadczony może współpracować z dietetykiem, żeby uzyskać jak najlepsze efekty. Osoba na tym stanowisku musi znać wiele różnych sposobów prowadzenia zajęć, kierunków rozwoju takich, jak TBC, funky, low impact czy aqua aerobic. Ponieważ jest to dziedzina dynamicznie rozwijająca się, nieodzowne jest analizowanie i wprowadzanie na bieżąco nowych trendów i form rekreacji.

Obowiązki i umiejętności

Instruktor fitness zobowiązany jest do sumiennego prowadzenia zajęć, wedle ustalonego planu dopasowanego do grupy odbiorczej, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa uczestników i atrakcyjności zajęć. Wymaga się, aby potrafił przygotować program zajęć dla dla konkretnych warunków, oraz współpracował z dietetykiem w celu uzyskania jak najlepszych wyników. Ponadto instruktor fitness musi na bieżąco kontrolować postępy ćwiczących i umieć motywować ich do dalszego wysiłku.
Osoba na stanowisku instruktora fitness powinna być:
• Charyzmatyczna i motywująca, a także komunikatywna
• Sumienna w prowadzeniu zajęć i kreatywna w tworzeniu planów fitness
• Obeznana w trendach i rynku fitness

Wymagane kwalifikacje

  • Odbyte kursy instruktora fitness oraz zdany pozytywnie egzamin końcowy
  • Mile widziane wykształcenie w kierunkach sportowych lub fizjoterapeutycznych
  • Zaświadczenie Państwowej Licencji Instruktora Aerobiku

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Instruktor fitness

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?