stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Chef de partie

63 Chef de partie ofert pracy w Polsce

W nomenklaturze kulinarnej chef de partie to inaczej osoba odpowiedzialna za konkretne stanowisko przygotowania potraw. Nazywany jest też czasami szefem stacji. W większych restauracjach kuchnia podzielona jest na kilka lub kilkanaście stanowisk, czyli właśnie stacji odpowiedzialnych za konkretne dania (przystawki, dania gorące, zupy, desery). Każda z nich ma swojego szefa. Poszczególnych szefów stacji klasyfikuje się według ich specjalności. I tak można wyróżnić chef de partie zajmujący się dzieleniem mięsa (butcher), odpowiedzialny za zimne potrawy (garmazer chef), chef de partie stacji zajmującej się przygotowaniem dodatków do dań, zup oraz makaronów (entremetier). W zależności od charakteru restauracji można wyróżnić także szefów zajmujących się obróbką termiczną – smażeniem, grillowaniem, pieczeniem. Są to fry chef, grill chef i roast chef.

Obowiązki i umiejętności

Do obowiązków chef de partie należy przede wszystkim przygotowywanie potraw oraz instruowanie innych pracowników, w tym demi chef de partie, commis-chef i stażystów. Jako szef stanowiska jest odpowiedzialny za rozdzielanie pracy i kontrolę nad przygotowanymi posiłkami. Ponadto, zapewnia on opiekę nad towarem oraz chłodniami i sprawuje nadzór nad zamówieniami. Poza tym, bierze udział w naradach dotyczących karty menu i prowadzi regularne inwentaryzacje. Do wykonywania pracy chef de partie z reguły wymagane jest posiadanie wykształcenia zawodowego oraz co najmniej kilkuletniej praktyki w zawodzie kucharza. Chef de partie powinien być osobą samodzielną, niezawodną, potrafiącą pracować z zespole, a przy tym dokładną, dbającą o jakość pracy oraz przygotowywanych posiłków. Pracując w kuchni niezbędne jest posiadanie książeczki Sanepidu.

Na stanowisku chef de partie wymagane jest:
- samodzielność
- precyzja
- umiejętność pracy w zespole

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie zawodowe w dziedzinie gastronomii
  • Doświadczenie w pracy kucharza
  • Książeczka Sanepidu

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Chef de partie

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Chef de partie

Demi Chef de Partie
Warszawa, Mazowieckie
Kucharz
Szwjcaria
Szef kuchni (k/m)
Mielec, Podkarpackie
Obsługa na statkach rzecznych
Dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pom
Gastronomia,Zaw.Medyczne,Hotelarstwo
Szwajcaria,Niemcy,Austria