stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Barman

268 Barman ofert pracy w Polsce

Barman lub barmanka to osoba zajmująca się obsługą klientów w barach, restauracjach lub pubach. Zawód najbardziej znany z westernów, ale dziś też jest popularny, choć nieco zmienił charakter. Barman prowadzi dokumentację sprzedaży, wymagana jest więc umiejętność obsługi kasy fiskalnej. Jest to pozycja bardzo odpowiedzialna, ponieważ działa na zasadzie łącznika między kucharzami, a klientami. Dobrze jest, kiedy barman potrafi sporządzać drinki na zamówienie. Jeśli dodatkowo potrafi robić to w efektowny sposób, przyciąga więcej klientów chcących zobaczyć jego umiejętności. Przeprowadza się nawet konkursy barmanów, w których ocenia się ich umiejętności.
Barman jest odpowiedzialny za przedstawienie menu lokalu, przyjęcie zamówienia, przekazania go szefowi kuchni, a następnie podania klientowi. Główną różnicą między barmanem a kelnerem jest miejsce pracy. Barman stoi za barem, podczas gdy kelner pracuje na sali przynosząc posiłki do stolików gości. Barman odpowiada również za czystość lokalu oraz ochronę. Pożądaną cechą u barmanów jest komunikatywność, ponieważ umiejętność rozmowy z klientami siedzącymi bezpośrednio przy barze może przynosić lokalowi dodatkowe zyski.

Obowiązki i umiejętności

Od barmana wymaga się wysokiej komunikatywności i kultury osobistej. Coraz bardziej poszukiwana jest umiejętność efektownego przygotowywania drinków dla gości. Wymaga się, aby barman był również łącznikiem między kucharzami, a klientami, a także aby potrafił zachęcić ich ofertą lokalu. Wymaga się, aby barman utrzymywał porządek w lokalu oraz dbał o bezpieczeństwo gości i ich wygodę. Od barmana wymaga się również umiejętności obsługi kasy fiskalnej.
Barman powinien:
• Być osobą komunikatywną o wysokim poziomie kultury osobistej
• Umieć obsłużyć kasę fiskalną
• Umieć sporządzać drinki dla klientów

Wymagane kwalifikacje

  • Odbyty kurs na barmana
  • Aktualna książeczka Sanepid
  • Mile widziane doświadczenie w branży

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Barman

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Barman

Barmanka/barman na sezon 2021
Zachodniopomorskie, Rewal
Kelner / Barman
Polanica–Zdrój, dolnośląskie
BARMANKA/ BARMAN
Nysa, opolskie
KELNER - BARMAN
Morliny, warminsko-mazurskie
Kelner/ka – Barman-ka
Gorzów Wielkopolski
Barman/-ka
Świnoujście
BARMAN
Kielce, swietokrzyskie