stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Dyrektor operacyjny

53 Dyrektor operacyjny ofert pracy w Polsce

Dyrektor operacyjny jest osobą odpowiedzialną za dział produkcji i magazynowy, oraz zarządzanie całością systemu produkcji. Jego zadaniem jest kontrolowanie kosztów i wydajności tych procesów, a w razie potrzeby wprowadzanie zmian organizacyjnych i technologicznych mających na celu poprawę sytuacji. Dyrektor operacyjny powinien kierować grupą podległych mu kierowników działów, a pośrednio pracowników. Ponadto z racji na swoje stanowisko pełni również rolę reprezentacyjną firmy w negocjacjach z kluczowymi dostawcami i odbiorcami produktów, jako osobę odpowiedzialną za produkt.
Dyrektor operacyjny powinien na bieżąco kontrolować tempo produkcji oraz jakość wytwarzanych dóbr. Wymaga to doświadczenia oraz dobrej znajomości produktu, strategii i celów firmy. Dyrektor bezpośrednio odpowiada za maksymalizowanie zysków generowanych przez dział produkcji i zacieśnia współpracę między tym, a innymi działami. Ponadto zatwierdza budżet oraz plan produkcji i wdrażania nowych produktów. Ma bezpośredni wpływ na rekrutację pracowników, kształtowanie ich ścieżki zawodowej oraz zwiększania ich kompetencji. Jego bezpośrednim przełożonym jest dyrektor generalny.

Obowiązki i umiejętności

Dyrektor operacyjny jest osobą odpowiedzialną za wdrożenie strategii i wykorzystanie funduszy przeznaczonych na proces produkcji w firmie. Wymaga się, aby powierzony budżet wykorzystywał w taki sposób, aby maksymalizować zyski firmy. Jest odpowiedzialny za dobór ludzi na kluczowe stanowiska oraz kształtowanie ich kariery. Odpowiada za współpracę działu produkcji z innymi działami oraz realizowanie planu produkcji. Stanowisko wymaga również umiejętności analizowania rynku, posunięć konkurencji oraz raportów.
Stanowisko dyrektora operacyjnego wymaga:
• Doświadczenia w danej branży
• Umiejętności wdrażania nowych procesów technologicznych
• Maksymalizacji zysków z produkcji przy zachowaniu budżetu i planu strategicznego

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w kierunku ekonomicznym lub branży firmy
  • Wieloletnie doświadczenie w branży
  • Znajomość rynku produkowanych dóbr

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Dyrektor operacyjny

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Dyrektor operacyjny

Kierownik Medyczny
Dolnośląskie, Wrocław
Lekarz
Dolnośląskie, Wrocław
Dyrektor Operacyjny
Lubuskie, Gorzów Wielkopolski
Dyrektor Operacyjny
Gdańsk, pomorskie
Dyrektor Operacyjny
Gorzów Wielkopolski, pomorskie
Główna/y Księgowa/y
Mazowieckie, Warszawa