stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Dyrektor

5,381 Dyrektor ofert pracy w Polsce

Dyrektor jest bardzo szerokim określeniem, oznaczającym stanowisko zarządcze praktycznie w każdej dziedzinie rynku. Dyrektorzy mogą specjalizować się w swoim dziale, lub być dyrektorami ogólnymi. Mogą także dzielić się ze względu na rodzaj przedsięwzięcia, gdzie wymagania są zupełnie odmienne (na przykład dyrektor ds. handlu i dyrektor placówki oświatowej). Jednak w każdym z tych przypadków określenie „dyrektor” oznacza osobę odpowiedzialną za całość przedsięwzięcia, mającą najważniejszy głos we wszystkich sprawach, najbardziej doświadczoną i często będącą również właścicielem firmy.
Dyrektor ma obowiązek prowadzić całość przedsięwzięcia. Zarządza dyrektorami niższych szczebli lub kierownikami poszczególnych działów – w zależności od struktury firmy. On podejmuje decyzje na podstawie przedstawianych opinii i raportów, skuteczności działań strategii i rentowności firmy. On również podpisuje umowy w imieniu przedsiębiorstwa z innymi firmami i partnerami biznesowymi. Pozostali dyrektorzy poszczególnych działów powinni z nim współpracować i – będąc specjalistami we własnych dziedzinach – doradzać co do decyzji biznesowych i inwestycyjnych.

Obowiązki i umiejętności

Dyrektor jest osobą odpowiedzialną za prowadzenie całości przedsięwzięcia. Wymaga się, aby miał wieloletnie doświadczenie w branży oraz na stanowisku kierowniczym. Musi orientować się w przepisach prawnych oraz umieć analizować trendy na rynku i przyjmować strategie najodpowiedniejsze dla rozwoju firmy. Ponadto wymaga się, aby w odpowiedni i szybki sposób reagował na zmieniającą się sytuację na rynku oraz maksymalizował zyski z działalności przedsiębiorstwa.
Stanowisko dyrektora wymaga:
• Doświadczenia w danej branży
• Umiejętności kierowania zespołem ekspertów
• Umiejętności analizy sytuacji rynkowej

  • Wykształcenie wyższe w kierunku ekonomicznym lub branży firmy
  • Wymagane wieloletnie doświadczenie w branży
  • Wymagana bardzo dobra znajomość rynku oferowanych produktów i usług

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Dyrektor

Najlepsze firmy oferujące pracę