stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: Doradztwo

1,521 Doradztwo w Polsce

Praca w doradztwie jest działem, w którym firmy specjalistyczne mające doświadczenie w danej branży oraz odpowiednią wiedzę i pomoc prawną doradzają przedsiębiorcom w zakresie ich problemów. Usługi konsultingowe są głównie kierowane do dużych firm, ale z ich usług mogą skorzystać również mniejsi przedsiębiorcy. Usługi doradcze mogą dotyczyć praktycznie każdej dziedziny, każdego działu w firmie. Najbardziej popularne jest doradztwo finansowe mające na celu obniżenie podatków, zwiększenie zysków i ulepszenie przepływu pieniędzy w firmie, a także konsulting informatyczny polegający na projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań informatycznych mający na celu usprawnić działanie firmy.
Firmy konsultingowe muszą być prowadzone starannie, z uwzględnieniem potrzeb klienta. Bardzo ważne jest przeprowadzenie szczegółowego audytu, który ma na celu określenie słabych i mocnych stron firmy, a także optymalizację rozwiązań. Ponadto pomaga firmom wdrożyć rozwiązania, które są dla nich najbardziej korzystne.

Obowiązki i umiejętności

Firmy konsultingowe są odpowiedzialne za zaproponowanie i wdrożenie rozwiązań mających na celu polepszenie działania firmy i zwiększenie zysków oraz oszczędności w różnych dziedzinach. Swoje działania i propozycje powinny opierać na rzetelnie przeprowadzonym audycie oraz po uzyskaniu informacji od klienta co do jego oczekiwań i zamierzeń. Firma konsultingowa odpowiada za wdrożone rozwiązania oraz powinna zagwarantować minimum pozytywnych skutków swoich działań.

Od firm konsultingowych oczekuje się:
• Dobrej znajomości dziedziny, którą się zajmują
• Przeprowadzanie rzetelnych audytów
• Wprowadzanie optymalnych rozwiązań zwiększających rentowność

Wymagane kwalifikacje

  • Mile widziane wykształcenie wyższe
  • Mile widziana znajomość języków obcych

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Popularne stanowiska w branży Doradztwo

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

najnowsze Doradztwo

Przedstawiciel handlowy
3000.00 - 8000.00 - Wrocław, Dolnośląskie
Kasjer-sprzedawca
Bielsko-Biała
Sprzedawca
Bielsko-Biała
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy marynarzy
3 800 zł 5 800 zł - Gdynia Centrum
Telefoniczny Doradca Klienta
2 800 zł 3 600 zł - Gdynia
Rekruter
Heilbronn
Doradca Klienta
Kraków, Krowoderskich Zuchów 12 Kraków, Skarżyńskiego 14