stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Stewardessa

5 Stewardessa ofert pracy w Polsce

Stewardessa to osoba pracująca na pokładzie samolotu, stanowiąca jego załogę, będąca w bezpośrednim kontakcie z pasażerami samolotu. Głównymi i najważniejszymi zadaniami stewardess jest informowanie osób zasadach bezpieczeństwa na pokładzie samolotu, sprzęcie ratunkowym i drogach ewakuacji, jednak podczas lotu wykonują one również inne czynności. Związane są one z pełnieniem służby informacyjnej, podawaniem posiłków, pomocą w obsłudze pokładowych urządzeń i utrzymywaniem porządku. W nietypowych przypadkach mogą pełnić też funkcję łącznika między pasażerami a pilotami.
W razie zagrożenia stewardessy informują pasażerów o sposobie postępowania, zapinania pasów i nad zachowaniem spokoju na pokładzie. Ponieważ pełnią one służbę bezpieczeństwa, muszą odbywać regularne szkolenia dokształcające w dziedzinie znajdujących się na pokładzie środków ratunkowych i sposobach ewakuacji. Panuje również pewna hierarchia, gdzie każda osoba ma przydzielone inne zadania, za które odpowiada – każda stewardessa musi dobrze znać swoje zadania, aby podczas sytuacji kryzysowej móc je bez problemu szybko wykonywać. Nad całością czuwa pierwsza stewardessa – zazwyczaj najbardziej doświadczona z pracowników działu pokładowego.

Obowiązki i umiejętności

Stewardessa odpowiada za spełnienie obowiązku informacyjnego wobec pasażerów, a także ciągłe utrzymywanie spokoju i porządku na pokładzie samolotu. Wymaga się, aby stewardessa była osobą komunikatywną, odpowiedzialną i pozytywnie nastawioną. Do obowiązków stewardessy należy również czuwanie nad przestrzeganiem przepisów przez pasażerów dotyczących użytkowania elektroniki czy zapinania pasów. Stewardessa powinna być opanowana i umieć odpowiednio reagować w sytuacjach zagrożenia lub sporów z pasażerami.
Od stewardessy wymaga się:
• Wysokiej komunikatywności i kultury osobistej
• Znajomości przepisów i środków bezpieczeństwa na statku
• Umiejętności reagowania w sytuacjach stresowych i znajomości swoich obowiązków

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie związane z branżą turystyczną bądź lotniczną
  • Znajomość przynajmniej jednego języka obcego
  • Mila aparycja

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Stewardessa

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?