stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Pracownik ochrony hotelu

5 Pracownik ochrony hotelu ofert pracy w Polsce

Pracownik ochrony hotelu jest osobą zajmującą się zapewnianiem bezpieczeństwa zarówno personelu, mienia jak i gości na terenie hotelu. Jego zadaniem jest pilnowanie przestrzegania regulaminów i odnotowywanie podejrzanych działań. Pracownik ochrony hotelu musi być osobą niezwykle czujną i spostrzegawczą zwłaszcza, jeśli hotel jest odwiedzany przez dużą ilość gości – ktoś mógłby na przykład wnieść niebezpieczne przedmioty lub broń. Ochroniarz musi mieć odpowiednią licencję na posiadanie broni oraz środków obezwładniających, a także znać dobrze prawo, aby wiedzieć, kiedy i w jaki sposób może je zastosować.

Pracownik ochrony w uzasadnionych przypadkach może przeszukać podejrzane osoby oraz ich bagaże. Nie jest to przyjemne dla przeszukiwanego, dlatego powinien wykazywać się jednocześnie wyrozumiałością, stanowczością i uprzejmością. W razie konieczności może obezwładnić napastnika bądź złodzieja, powiadomić policję i czekać na jej przyjazd. Ochroniarz rzadko kiedy działa w pojedynkę, dlatego powinien umieć działać w przeszkolonej grupie. W przypadku przyjmowania w hotelu VIPów, ochroniarze powinni być dodatkowo przeszkoleni i zachowywać szczególną czujność, a także współpracować z ochroną VIPa.

Obowiązki i umiejętności

Pracownik ochrony hotelu odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa na terenie hotelu. Wymaga się, aby wykazywał się spostrzegawczością, szybkością działania i zdecydowaniem. Powinien umieć zidentyfikować podejrzane osoby i umieć odpowiednio zareagować w trudnych, stresowych i nieprzewidzianych sytuacjach. Pracownik ochrony odpowiada za bezpieczeństwo gości, personelu oraz mienia hotelowego i powinien natychmiast reagować na jakiekolwiek próby jego kradzieży lub zniszczenia. Jednocześnie ze względu na specyfikę branży ochroniarz powinien zawsze być uprzejmy i kulturalny wobec gości.

Pracownik ochrony hotelu powinien:
• Odpowiednio reagować w sytuacjach zagrożenia
• Wykazywać się spostrzegawczością i refleksem
• Umieć ściśle współpracować z innymi ochroniarzami

Wymagane kwalifikacje

  • Licencja ochroniarza odpowiedniego, wymaganego stopnia
  • Mile widziane doświadczenie w branży hotelowej i ochroniarskiej
  • Mile widziana znajomość języków obcych

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Pracownik ochrony hotelu

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Pracownik ochrony hotelu

dam pracę pracownik ochrony
Śląskie, Ożarowice
Pracownik ochrony hotelu
Wrocław, Dolnośląskie