stanowisko lub firmamiasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: Turystyka

394 Turystyka w Polsce

Osoba pracująca w branży turystycznej wykonuje prace związane z organizowaniem transportu oraz pobytu osób poza miejscem zamieszkania, w celach wypoczynkowych. Często jest to związane z pracą w biurze turystycznym, ale nie tylko. Osoby pracujące w tej dziedzinie powinny organizować całe wycieczki od momentu wyjazdu z miejsca zamieszkania, aż do bezpiecznego powrotu. Wlicza się w to jedzenie, zwiedzanie, spanie oraz wykorzystywanie czasu wolnego. Organizator jest odpowiedzialny nie tylko za transport, ale również bezpieczeństwo swoich klientów, także już po przyjeździe na miejsce pobytu.

Pracownicy branży turystycznej mają bezpośredni kontakt z klientem. Może to być praca na miejscu przewoźnika, instruktora, przewodnika czy też kierownika hotelu. Ponieważ osoba taka często spotyka się z ludźmi różnych narodowości, bardzo przydatna jest znajomość języków obcych, a także kultur innych krajów. Osoba pracująca w tej branży powinna mieć na względzie przede wszystkim dobro klienta, jego bezpieczeństwo, bezstresową podróż i spokojny wypoczynek.

Obowiązki i umiejętności

Praca w branży turystycznej polega na zapewnieniu klientowi jak najlepszego i bezstresowego wykorzystania wolnego czasu. W tej branży wymaga się bardzo dobrej znajomości języków obcych oraz kultury kraju pobytu, a także wysokiej kultury osobistej, komunikatywności i umiejętności rozwiązywania konfliktów. Oczekuje się, że pracownik zapewni klientowi bezpieczeństwo, bezstresową podróż i zapełnienie czasu wolnego, a także zorganizuje mu noclegi i jedzenie.

Od pracownika branży turystycznej oczekuje się:
Komunikatywności i stałego kontaktu z klientem
Znajomości języków i kultur krajów w których oferowany jest pobyt
Zadbania o wszystkie aspekty podróży i wypoczynku

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie w branży turystycznej lub podróżniczej
  • Znajomość języków obcych
  • Znajomość kultur innych krajów

Przydatne linki

Popularne stanowiska w branży Turystyka

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

najnowsze Turystyka

Organizator Turystyki
Kraków, Małopolskie
Praca dla Recepcjonisty
Gdańsk, Pomorskie
Pracownik Restauracji Burger King
Łódź Sukcesja łódzkie
Pomoc Kuchenna Wrocław
Wrocław dolnośląskie
Pomoc Kuchenna Gdańsk
Gdańsk pomorskie
Pracownik Restauracji Wrocław
Wrocław dolnośląskie