stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: Turystyka

307 Turystyka w Polsce

Osoba pracująca w branży turystycznej wykonuje prace związane z organizowaniem transportu oraz pobytu osób poza miejscem zamieszkania, w celach wypoczynkowych. Często jest to związane z pracą w biurze turystycznym, ale nie tylko. Osoby pracujące w tej dziedzinie powinny organizować całe wycieczki od momentu wyjazdu z miejsca zamieszkania, aż do bezpiecznego powrotu. Wlicza się w to jedzenie, zwiedzanie, spanie oraz wykorzystywanie czasu wolnego. Organizator jest odpowiedzialny nie tylko za transport, ale również bezpieczeństwo swoich klientów, także już po przyjeździe na miejsce pobytu.

Pracownicy branży turystycznej mają bezpośredni kontakt z klientem. Może to być praca na miejscu przewoźnika, instruktora, przewodnika czy też kierownika hotelu. Ponieważ osoba taka często spotyka się z ludźmi różnych narodowości, bardzo przydatna jest znajomość języków obcych, a także kultur innych krajów. Osoba pracująca w tej branży powinna mieć na względzie przede wszystkim dobro klienta, jego bezpieczeństwo, bezstresową podróż i spokojny wypoczynek.

Obowiązki i umiejętności

Praca w branży turystycznej polega na zapewnieniu klientowi jak najlepszego i bezstresowego wykorzystania wolnego czasu. W tej branży wymaga się bardzo dobrej znajomości języków obcych oraz kultury kraju pobytu, a także wysokiej kultury osobistej, komunikatywności i umiejętności rozwiązywania konfliktów. Oczekuje się, że pracownik zapewni klientowi bezpieczeństwo, bezstresową podróż i zapełnienie czasu wolnego, a także zorganizuje mu noclegi i jedzenie.

Od pracownika branży turystycznej oczekuje się:
Komunikatywności i stałego kontaktu z klientem
Znajomości języków i kultur krajów w których oferowany jest pobyt
Zadbania o wszystkie aspekty podróży i wypoczynku

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie w branży turystycznej lub podróżniczej
  • Znajomość języków obcych
  • Znajomość kultur innych krajów

Przydatne linki

Popularne stanowiska w branży Turystyka

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?