stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Zarządca nieruchomości

103 Zarządca nieruchomości ofert pracy w Polsce

Zarządca nieruchomości jest osobą sprawującą opiekę nad danymi budynkami. Aby zostać zarządcą, trzeba posiadać licencję zawodową. Zarządca prowadzi działalność na własny rachunek i ryzyko – analizuje i monitoruje sposób prowadzenia gospodarki nieruchomości, a także jest odpowiedzialny za podejmowanie stosownych decyzji dotyczących jak najbardziej rentownego wykorzystania budynku. Zarządca nie musi być właścicielem, ale powinien dbać o sam budynek, jego odpowiednie użytkowanie przez uprawnione do tego osoby oraz zyski z jego użytkowania. Często również współpracuje z innymi specjalistami w dziedzinie nieruchomości, w tym z pośrednikami i rzeczoznawcami. Wymaga to od niego komunikatywności oraz znajomości rynku nieruchomości.
Aby zostać zarządcą, trzeba posiadać wykształcenie minimum wyższe w kierunku zarządzania nieruchomościami. Ponadto wymagana jest udokumentowana praktyka w tym zakresie, gdzie kandydat zdobywa odpowiednie doświadczenie. Nawet już po uzyskaniu licencji, osoba taka jest zobowiązana do uczestniczenia w kursach, seminariach i szkoleniach, spełniając w ten sposób wymóg dotyczący szkolenia zawodowego.

Obowiązki i umiejętności

Zarządca nieruchomości powinien opiekować się powierzonymi obiektami, zgodnie ze swoją wiedzą, w sposób pozwalający na ich jak najlepsze wykorzystanie. Ponadto jest zobowiązany prawnie do ciągłego doskonalenia zawodowego. Oczekuje się, że będzie umiał współpracować z innymi specjalistami w dziedzinie nieruchomości, wykazując się przy tym znajomością rynku i jego specyfiki. Zarządca odpowiada za eksploatowanie nieruchomości zgodnie z prawem, przy jednoczesnym osiąganiu zysku dla właściciela bądź wspólnoty tam mieszkającej.
Zarządca nieruchomości powinien:
• Wykazywać znajomość rynku
• Ciągle doskonalić swoje umiejętności i poszerzać wiedzę
• Wykazywać się umiejętnościami zarządczymi i komunikatywnością

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w kierunku zarządzania
  • Aktualna licencja zarządcy nieruchomości
  • Odbyte praktyki zawodowe

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Zarządca nieruchomości

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Zarządca nieruchomości

Full Stack Developer
Biała Podlaska
Full Stack Developer
Gorzów Wielkopolski