stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Rzeczoznawca majątkowy

27 Rzeczoznawca majątkowy ofert pracy w Polsce

Rzeczoznawca majątkowy jest osobą zajmującą się wyceną nieruchomości. Aby zostać rzeczoznawcą, należy mieć wykształcenie wyższe oraz skończone studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości. Ponadto kandydat musi zdać egzamin zawodowy przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną oraz odbyć roczne praktyki w zawodzie. Rzeczoznawcy majątkowi podlegają pod Ministra Infrastruktury i to od niego otrzymują zezwolenie do wykonywania zawodu. Rzeczoznawca może określać wartość nieruchomości, gruntów oraz części na stale z nimi związanych, w tym niektórych maszyn.
Rzeczoznawcy są często zatrudniani w bankach i towarzystwach ubezpieczeniowych. Ich zadaniem może być na przykład wycena nieruchomości potrzebna do wzięcia kredytu hipotecznego, bądź podczas starania się o odszkodowanie w razie, na przykład, klęsk żywiołowych. Tworzony dokument wyceny może zawierać wartość nieruchomości z różnych punktów widzenia: wartość rynkowa, odtworzeniowa, hipoteczna, katastralna, inwestycyjna bądź inna specyficzna potrzebna zleceniodawcy. Rzeczoznawca majątkowy powinien przestrzegać szeregu zasad, w tym przepisów prawa, kodeksu etyki zawodowej i obowiązujących standardów, a w szczególności obiektywizmu i rzetelności.

Obowiązki i umiejętności

Rzeczoznawca majątkowy jest odpowiedzialny za stworzenie na zlecenie zaawansowanej, szczegółowej wyceny danej nieruchomości dla klienta bądź zatrudniającej go firmy, zgodnie z obowiązującymi standardami i przepisami. Odpowiada również za rzetelne przygotowanie potrzebnych dokumentów i jednocześnie ma prawo żądać od odpowiednich organów dokumentów potrzebnych do sporządzenia wyceny. Wymaga się, aby stale poszerzał swoje umiejętności i wiedzę przez uczestnictwo w seminariach i aktywne praktykowanie zawodu.
Rzeczoznawca majątkowy powinien:
• Wykazywać się umiejętnością precyzyjnego szacowania wartości nieruchomościami
• Działać zgodnie z obowiązującym prawem i etyką zawodową
• Rozwijać swoje umiejętności i poszerzać wiedzę

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w kierunku wyceny nieruchomości
  • Aktualne pozwolenie na wykonywanie zawodu
  • Mile widziane doświadczenie w branży

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Rzeczoznawca majątkowy

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?