stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: Nieruchomości

248 Nieruchomości w Polsce

Prace związane z nieruchomościami to bardzo szeroki dział. Zajmuje się problematyką ziemi, własności nieruchomości, kredytów hipotecznych, kupna oraz sprzedaży własności, przebudowy, spadku i inne. Osoby związane z działem nieruchomości to prawnicy-notariusze, budowlańcy, architekci czy deweloperzy. Wszystkie zawody związane z nieruchomościami są bardzo ważne dla życia codziennego ludzi, ponieważ każdy chciałby mieć miejsce, w którym mógłby mieszkać, lub opłaca hipotekę mieszkania, które posiada.
Osoba pracująca w dziale nieruchomości musi być bardzo godna zaufania, ponieważ zajmuje się dużymi kwotami pieniędzy oraz wartościowymi nieruchomościami, które często są największą inwestycją w życiu niektórych ludzi. Dlatego też musi to być osoba uważna, ostrożna i taktowna, a jednocześnie orientująca się w giełdzie nieruchomości i materiałów budowlanych. W sprawach nieruchomości nieoceniony jest zarówno dobry prawnik, jak projektant oraz znawca. Pomagają oni w wyborze odpowiednich mieszkań czy domów, przy ponoszeniu minimalnego ryzyka błędu kupującego i sprzedającego.

Obowiązki i umiejętności

Praca w branży nieruchomości związana jest z obracaniem dużych kwot pieniężnych oraz własności o wysokiej wartości. Dlatego w zawodzie wymagana jest szczególna uczciwość, a ponadto oczekuje się bardzo dobrej znajomości rynku i własnych zadań. Osoba zatrudniona odpowiedzialna jest za pomoc w doborze, zabezpieczeniu inwestycji oraz dopilnowaniu wykonania odpowiednich procesów prawnych i podpisania wymaganych dokumentów tak, aby wszystko było zgodne z prawem.
Od pracowników branży nieruchomości oczekuje się:
• Bardzo dobrej znajomości rynku
• Odpowiedzialnego podejścia i profesjonalnych porad
• Zabezpieczenia wszystkich operacji od strony prawnej

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe
  • Znajomość rynku nieruchomości i materiałów budowlanych
  • Znajomość przepisów prawa dotyczących nieruchomości

Przydatne linki

Popularne stanowiska w branży Nieruchomości

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

najnowsze Nieruchomości

Junior Leasing Manager
Warszawa mazowieckie
Starszy inspektor ds. BHP
Warszawa, mazowieckie
Junior Leasing Manager
Warszawa, mazowieckie
Dyrektor ds. Sprzedaży Mieszkań
Wrocław, dolnoslaskie
Specjalista ds. ekspansji
Wrocław i okolice
Inspektor ds. BHP
Kraków, malopolskie