stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: Nieruchomości

608 Nieruchomości w Polsce

Prace związane z nieruchomościami to bardzo szeroki dział. Zajmuje się problematyką ziemi, własności nieruchomości, kredytów hipotecznych, kupna oraz sprzedaży własności, przebudowy, spadku i inne. Osoby związane z działem nieruchomości to prawnicy-notariusze, budowlańcy, architekci czy deweloperzy. Wszystkie zawody związane z nieruchomościami są bardzo ważne dla życia codziennego ludzi, ponieważ każdy chciałby mieć miejsce, w którym mógłby mieszkać, lub opłaca hipotekę mieszkania, które posiada.
Osoba pracująca w dziale nieruchomości musi być bardzo godna zaufania, ponieważ zajmuje się dużymi kwotami pieniędzy oraz wartościowymi nieruchomościami, które często są największą inwestycją w życiu niektórych ludzi. Dlatego też musi to być osoba uważna, ostrożna i taktowna, a jednocześnie orientująca się w giełdzie nieruchomości i materiałów budowlanych. W sprawach nieruchomości nieoceniony jest zarówno dobry prawnik, jak projektant oraz znawca. Pomagają oni w wyborze odpowiednich mieszkań czy domów, przy ponoszeniu minimalnego ryzyka błędu kupującego i sprzedającego.

Obowiązki i umiejętności

Praca w branży nieruchomości związana jest z obracaniem dużych kwot pieniężnych oraz własności o wysokiej wartości. Dlatego w zawodzie wymagana jest szczególna uczciwość, a ponadto oczekuje się bardzo dobrej znajomości rynku i własnych zadań. Osoba zatrudniona odpowiedzialna jest za pomoc w doborze, zabezpieczeniu inwestycji oraz dopilnowaniu wykonania odpowiednich procesów prawnych i podpisania wymaganych dokumentów tak, aby wszystko było zgodne z prawem.
Od pracowników branży nieruchomości oczekuje się:
• Bardzo dobrej znajomości rynku
• Odpowiedzialnego podejścia i profesjonalnych porad
• Zabezpieczenia wszystkich operacji od strony prawnej

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe
  • Znajomość rynku nieruchomości i materiałów budowlanych
  • Znajomość przepisów prawa dotyczących nieruchomości

Przydatne linki

Popularne stanowiska w branży Nieruchomości

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

najnowsze Nieruchomości

Szwaczka
Częstochowa śląskie
Operator tłoczni i ekstrakcji
Kosów Lacki mazowieckie
Kierownik Działu Utrzymania Ruchu
Elżbietów mazowieckie
Ustawiacz maszyn w firmie produkcyjnej
Stargard zachodniopomorskie