stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: Administracja

7,428 Administracja w Polsce

Praca w administracji polega na prowadzeniu działalności wspomagającej inne działy, szczególnie pod względem prawnym, organizacyjnym i zarządczym. Administracja z zasady powinna zajmować się wszystkimi rzeczami, które nie są bezpośrednio związane z pracą innych działów, ale bez których nie mogą funkcjonować. Ma to na celu ich odciążenie tak, aby mogły zajmować się przez jak największą ilość czasu sprawami dla nich najważniejszymi. Administracja może być również pojmowana w kontekście państwa, jako aparat zarządczy i organizacyjny. Ma on jednak te same zadania, jak w przypadku firmy.
Niektóre z zadań administracji to: działalność organizatorska, regulacja pracy innych działów lub obywateli państwa, nadzorowanie wykonywanych działań lub też pilnowanie terminów ukończenia działań. Sama administracja może mieć różny charakter ze względu na dział, który się zajmuje: inne zadania będzie miała administracja publiczna, wojskowa czy zarządzanie nieruchomościami. Administracja państwowa jest regulowana przez rząd za pomocą ustaw, natomiast w firmach i spółkach jest kontrolowana przez właścicieli i zarządy.

Obowiązki i umiejętności

Osoby pracujące w administracji odpowiadają za organizowanie pracy innych działów, odciążanie ich w obowiązkach prawnych i formalnych a także budowanie współpracy między nimi. Wymaga się, aby pracownik administracji był osobą otwartą i komunikatywną, lubiącą pomagać innym, wykazującą się kulturą osobistą. Oczekuje się, że będzie znał przepisy prawa, w szczególności dotyczące podatków i branży, w której działa firma. Administracja powinna ściśle współpracować z innymi działami.

Pracownik administracji powinien:
• Być osobą kulturalną i komunikatywną
• Znać przepisy prawa w zakresie działalności firmy
• Odciążać pracę innych działów przez wykonywanie formalności

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe w kierunku administracji
  • Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Popularne stanowiska w branży Administracja

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

najnowsze Administracja

Fakturzysta/ka
Kraków, malopolskie
inspektor ochrony zabytków
Nowy Targ, malopolskie
specjalista
Warszawa, mazowieckie
główny specjalista
Warszawa, mazowieckie
starszy specjalista
Warszawa, mazowieckie
inspektor ochrony zabytków
Gdańsk, pomorskie
referent
Toruń, kujawsko-pomorskie
starszy referent
Wałbrzych, dolnoslaskie