stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Projektant grafiki

42 Projektant grafiki ofert pracy w Polsce

Projektant grafiki jest osobą zajmującą się tworzeniem szkiców, rysunków, obrazów i modeli 2D i 3D. Jego zadaniem jest tworzenie na potrzeby prezentacji, programów, stron internetowych. Może współpracować praktycznie z każdym działem w firmie, ale w szczególności z działem marketingu i wzornictwa. Może również współpracować przy tworzeniu interfejsu na potrzeby programów komputerowych. Jego praca powinna wyróżniać logo i styl firmy, zachowywać charakter jej produktów i wyróżniać spośród konkurencji.

W przeciągu ostatnich lat praca grafika drastycznie się zmieniła. Obecnie większość pracy wykonywana jest przy pomocy specjalistycznych programów do tworzenia grafiki 2D i modeli 3D. Jedak zadania projektanta się nie zmieniły i wciąż musi wykazywać się zarówno umiejętnościami artystycznymi, jak i marketingowymi, co sprawia, że jest na swój sposób specjalistą w obu dziedzinach. Ponadto musi umieć wypromować swoje prace i przedstawić je w efektywny sposób, co zawsze wpływa na ocenę jego pracy i jednocześnie jest elementem marketingowym.

Obowiązki i umiejętności

Projektant grafiki jest osobą odpowiedzialną za tworzenie projektów graficznych i modeli 3D na potrzeby firmy. Powinien wykazywać kreatywność przy zachowaniu stylu firmy i promowaniu jej atutów. Wymaga się ścisłej współpracy z działem marketingowym w celu optymalizacji projektów pod cele reklamowe. Odpowiada za pomysł, wykonanie projektu w kilku wersjach oraz dokonywanie na bieżąco poprawek zgodnie z potrzebami. Powinien na bieżąco śledzić trendy rynkowe wpasowując się, a jednocześnie wyróżniając spośród innych marek.

Stanowisko projektanta grafiki wymaga:
• Umiejętności tworzenia projektów i grafik przy użyciu programów 2D i 3D
• Komunikatywności i ścisłej współpracy z działem marketingowym
• Kreatywności i znajomości podstaw marketingu

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie w dziedzinie grafiki komputerowej
  • Portfolio potwierdzające umiejętności

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Projektant grafiki

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Projektant grafiki

Projektant, Grafik, Designer
Małopolskie, Stare Miasto, Kraków
Grafik, Designer, Projektant
Kraków, Małopolskie
Grafik - projektant
Sieradz, Łódzkie
PROJEKTANT GRAFIKI STRON INTERNETOWYCH
Od 1 000 PLN praca 8 godz. / tydzień - M. Łódź, łódzkie
GRAFIK - TECHNOLOG - PROJEKTANT
Od 2 700 PLN - Mrągowski, warmińsko-mazurskie