stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Ilustrator

100 Ilustrator ofert pracy w Polsce

Ilustrator jest osobą rozszerzającą wartość merytoryczną tekstu, muzyki lub innych mediów przez wykonywanie ilustracji. Ilustratorzy często pracują dla wydawców, robiąc obrazki do książek dla dzieci. Nierzadko ilustratorzy-komicy tworzą krótkie komisky umieszczane w gazetach. Oczywiście osoba na tym stanowisku może również pracować dla profesjonalnej firmy – ilustratorzy wykonują grafiki wykorzystywane przy prezentacjach, reklamach czy broszurach, dlatego też często współpracują z działem marketingowym. Ich umiejętności wykorzystują też specjaliści ds. marki, przy tworzeniu logo, czy maskotki firmy (tzw. „brand hero”).
Ilustratorzy mogą tworzyć grafiki przy użyciu różnych technik. Najczęściej, najpierw wykonywany jest szkic, który następnie jest przenoszony na komputer, na postać grafiki wektorowej, która potem może być dalej przetwarzana i wykorzystana – na przykład w animacjach flash. Bardziej tradycyjni graficy rysują swoje projekty po prostu na kartce i skanują, jednak ta forma jest coraz rzadziej spotykana. Niekiedy pisarz i ilustrator to ta sama osoba – zwłaszcza w przypadku książek dla dzieci.

Obowiązki i umiejętności

Ilustrator odpowiada za wykonanie na zlecenie określonych grafik, zgodnych z tematem, i w określonym terminie. Grafiki powinny być zrobione w zadanym stylu, z zachowaniem kolorystyki użytej w całym dziele. Od grafika wymaga się ścisłej współpracy ze zleceniodawcą – czy to autorem książki, czy szefem firmy – a w przypadku tworzenia reklam, z działem marketingowym. Ilustrator powinien wykonać najpierw szkic pomysłu, a potem rozwijać go i poprawiać zgodnie z zaleceniami przełożonego.
Od ilustratora wymaga się:
• Umiejętności szkicowania pomysłów i przenoszenia ich na komputer
• Wypracowanego własnego stylu i zestawu kolorów
• Ścisłej współpracy z pomysłodawcą i działem marketingu.

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie minimum średnie, mile widziane wyższe
  • Umiejętność obsługi programów tworzenia 2D i 3D
  • Umiejętność obsługi pakietów biurowych

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Ilustrator

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Ilustrator

Grafik
Białystok
Grafik
Kraków
Grafik
Katowice
Grafik
Ostrołęka
Grafik
Łódź
Grafik
Rzeszów
Grafik
Nowy Sącz
Grafik
Wrocław
Grafik
Gorzów Wielkopolski
Grafik
Koszalin