stanowisko lub firmamiasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Grafik 2D

23 Grafik 2D ofert pracy w Polsce

Grafik 2D jest specjalistą od grafiki dwuwymiarowej. Odnosi się to do wszystkich obrazów cyfrowych mogących składać się z tekstu, grafiki oraz obiektów 2D. W niektórych przypadkach grafika jest ona także połączona z odpowiednim działem informatyki zajmującym się grafiką dwuwymiarową i technikami dotyczącymi jej obróbki. Grafika 2D może być tworzona poprzez rysowanie bezpośrednio na ekranie, rysowanie w pamięci, a następnie wyświetlanie obrazu na ekranie lub do pliku. Na plik graficzny 2D mogą się składać modele geometryczne (nazywane grafiką wektorową), obrazy cyfrowe (nazywane grafiką rastrową), tekst (zdefiniowany przez styl i rozmiar czcionki, kolor, pozycję, i orientację) lub funkcje i równania matematyczne. Wszystkie te powyżej wymienione elementy mogą być modyfikowane i manipulowane przez dwuwymiarowe transformacje geometryczne, takie jak translacja, rotacja, skalowanie.

Obowiązki i umiejętności

Do obowiązków grafika 2D należy przede wszystkim przygotowywanie i tworzenie projektów graficznych. Zakres obowiązków grafika zależy od specjalności zakładu pracy. Zwykle graficy zajmują się tworzeniem katalogów, materiałów promocyjnych i handlowych, a także oprawy graficznej prezentacji z wykorzystaniem określonych standardów firmowych oraz inwencji twórczej samego grafika. Na stanowisku grafika 2D wymagane jest często posiadanie wyższego wykształcenia (np. na kierunku informatyka) oraz wcześniejszego doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku. Warunkiem niezbędnym jest znajomość obsługi programów graficznych, w tym między innymi AutoCad, Adobe Ilustrator, Adobe Indesign, Adobe Photoshop lub Corel. Bardzo przydatne są umiejętność myślenia koncepcyjnego, pracy pod presją oraz zdolności manualne i wyczucie estetyki.

Na stanowisku grafika 2D wymagane jest:
- zdolności manualne
- wyczucie estetyki
- umiejętność pracy pod presją

Wymagane kwalifikacje

  • Wyższe wykształcenie na kierunku informatyka
  • Znajomość obsługi programów graficznych
  • Znajomość obsługi programów specjalistycznych typu AutoCAD

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Grafik 2D

Najlepsze firmy oferujące pracę