stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy: Design i praca twórcza

1,308 Design i praca twórcza w Polsce

Zawody związane z projektowaniem mają wpływ na wiele dziedzin życia codziennego, a także promowania biznesu w internecie. Zawody związane z projektowaniem polegają na wytwarzaniu utworów o określonym celu, w określonym stylu, z uwzględnieniem estetyki i użyteczności. Flagowym przykładem są designerzy stron internetowych, których witryny mają odzwierciedlać charakter firmy, zakres jej działania i jednocześnie być użyteczne i reprezentatywne. Są to również projektanci mody, wyznaczający trendy, tworzący zestawy kolekcji i wyróżniający się stylem. Innym przykładem są projektanci wnętrz, którzy uwzględniają zarówno walory artystyczne, jak i użytkowe powierzchni.

Projektowanie jest pojęciem bardzo szerokim, jednak z samej definicji oznacza tworzenie czegoś nowego, w każdej możliwej dziedzinie. Projektanci zawsze szukają złotego środka między użytecznością, estetyką, stylem i pięknem.

Obowiązki i umiejętności

Projektanci odpowiadają za tworzenie użytecznych treści lub rzeczy o określonym stylu. Wymaga się, aby zachowując trendy panujące na rynku potrafili się wyróżnić z tłumu, eksponując charakterystyczne cechy. Odpowiadają zarówno za estetykę, fakturę, jak i użyteczność i wytrzymałość proponowanych materiałów. Oczekuje się, że będą tworzyć swoje projekty zgodne z charakterem prowadzonej przez zleceniodawcę działalności i wpasują się w schematy rynkowe.
Od projektanta wymaga się:
• Znajomości rynku i trendów na nim występujących
• Własnego stylu i umiejętności dostosowywania się
• Dokonywania poprawek zgodnie z życzeniem zleceniodawcy

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie minimum średnie
  • Doświadczenie w zawodzie
  • Portfolio z przykładowymi pracami

Przydatne linki

Popularne stanowiska w branży Design i praca twórcza

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?