stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Sprzątacz

1,087 Sprzątacz ofert pracy w Polsce

Sprzątacz, bądź sprzątaczka, jest osobą zajmującą się zawodowo utrzymywaniem czystości na powierzonym terenie lub obiekcie. Często osoba na to stanowisko zatrudniana jest w dużych halach, parkingach lub hotelach, ale może być również zatrudniana przez służby komunalne do sprzątania liści, koszenia trawy lub zamiatania ulic. Sprzątacze mogą też specjalizować się zależności od miejsca pracy, i tak można wyróżnić na przykład salowe w szpitalach, zamiataczy na budowach czy pokojówki w hotelach. Sprzątanie w różnych miejscach często wiąże się z używaniem innego sprzętu specjalistycznego i innych środków czystości oraz ostrożności: na przykład salowe muszą uważać na zużyte igły, a sprzątacz halowy na duże maszyny sprzątające.
Sprzątacze mogą spotkać się z przypadkami zagrażającymi ich zdrowiu i życiu. Jest to przede wszystkim praca przy niebezpiecznych chemikaliach, dlatego konieczne jest ciągłe noszenie grubych rękawic. Ponadto często wykorzystywana jest gorąca woda lub para wodna, która może spowodować poparzenia. Sprzątacze coraz częściej wykorzystują też ciężkie, ruchome maszyny sprzątające, muszą więc zachowywać ostrożność przy ich używaniu. Praca sprzątacza narażona jest na monotonię, ale niektórzy z tej monotonii i prostoty czerpią przyjemność.

Obowiązki i umiejętności

Od sprzątacza wymaga się wykonywania prac polegających na utrzymaniu czystości na wyznaczonym obszarze. Sprzątacz powinien w rozsądny sposób umieć korzystać z powierzonych mu środków utrzymania czystości i maszyn sprzątających. Oczekuje się, że wynikiem pracy sprzątacza będzie powierzchnia utrzymana w oczekiwanym stanie czystości. Po zakończeniu pracy sprzątacz jest zobowiązany do zabezpieczenia i odłożenia środków czystości na miejsce, a także zabezpieczenie powierzonych narzędzi i maszyn
Wymaga się, że sprzątacz:
• Będzie wykonywał swoje zadanie szybko i starannie
• Będzie obchodził się w odpowiedni sposób ze środkami chemicznymi
• Utrzyma w czystości powierzony obszar

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie podstawowe
  • Mile widziane potwierdzone doświadczenie zawodowe

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Sprzątacz

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Sprzątacz

Sprzątanie w bankach - Trzebnica
Trzebnica, Dolnośląskie
Sprzątaczka
Ełk, Warmińsko-mazurskie
SPRZĄTACZKA
Boguchwała, podkarpackie
POKOJOWA/SPRZĄTACZKA
Mierzęcin, lubuskie
SPRZĄTACZKA
Przeworsk, podkarpackie
SPRZĄTACZKA
Szczecin, zachodniopomorskie