stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Pokojówka

153 Pokojówka ofert pracy w Polsce

Pokojówka jest osobą zatrudnianą w hotelach lub rezydencjach, odpowiedzialną za dbanie o czystość, porządek i świeżość w pokojach. Swoją pracę wykonuje, kiedy nie ma nikogo w pokojach, powinna wykonywać swoją pracę w taki sposób, żeby było widać, że sprzątała. Bardzo ważne jest, aby pokojówka była dyskretna i uczciwa, ponieważ często ma styczność z rzeczami właścicieli. Liczy się również schludny wygląd, ponieważ pokojówka reprezentuje ośrodek, w którym pracuje. Czasem, zapytana, pełni również służbę informacyjną i towarzyską.
Praca pokojówek w hotelach jest nadzorowana przez kierownika, który sprawdza, czy pokojówki sumiennie wywiązują się ze swoich obowiązków. Tylko pokój kompletnie wysprzątany może być zarejestrowany jako wolny, gotowy na przyjęcie nowych gości. Wszystko powinno być utrzymane w możliwie najwyższym standardzie tak, aby goście mogli tylko pochwalić obsługę hotelu. Wymagane jest sprzątanie w całym wynajmowanym apartamencie, łącznie z łazienką, ubikacją, a także wymiana pościeli w łóżku na świeżą.

Obowiązki i umiejętności

Od pokojówki wymaga się, aby była bardzo dokładna w wykonywaniu swoich obowiązków. Ponadto musi wykazywać się uczciwością i dyskrecją. Pokojówka powinna być osobą sympatyczną, komunikatywną, ale nie gadatliwą, ze względu na ilość koniecznej do wykonania pracy. Oczekuje się, że swoje obowiązki pokojówka będzie spełniać podczas nieobecność lokatorów, aby nie przeszkadzać im w wypoczynku. Atutem jest znajomość języków obcych, jeśli placówka przyjmuje zagranicznych gości.
Pokojówka powinna:
• Być pracowita i skrupulatna
• Szybko i dokładnie wykonywać prace związane ze sprzątaniem
• Być dyskretna i uczciwa

Wymagane kwalifikacje

  • Wykształcenie minimum podstawowe
  • Mile widziane potwierdzone doświadczenie zawodowe
  • Mile widziana znajomość języków obcych

Przydatne linki

Najlepsi pracodawcy

Najlepsze lokalizacje dotyczące Pokojówka

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?