stanowisko lub firma
miasto lub województwo
wyszukiwanie zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Opiekunka osób starszych

235 Opiekunka osób starszych ofert pracy w Polsce

Opiekunka osób starszych to wynajęta osoba, której zadaniem jest pomoc w czynnościach dnia codziennego. Wspiera ona pacjenta w prowadzeniu gospodarstwa domowego oraz współpracuje z personelem medycznym przy codziennej profilaktyce zdrowotnej. Jest to zawód wybierany często przez osoby związane z opieką lekarską, na przykład emerytowane pielęgniarki. Opiekunka osób starszych powinna także dbać o to, aby pacjent utrzymywał samodzielność życiową i sprawność fizyczną. Jeżeli jest to możliwe, opiekunka powinna zabierać pacjenta na spacer, pomagać mu utrzymywać kontakt z otoczeniem zewnętrznym oraz w sprawach organizacyjnych (na przykład pomagać w kontaktach z urzędami i instytucjami państwowymi).

Obowiązki i umiejętności

Do głównych obowiązków opiekunki osób starszych należy przede wszystkim dbanie o dobre samopoczucie oraz asystowanie w codziennych czynnościach, prowadzenie lub pomoc w prowadzeniu gospodarstwa domowego, robienie zakupów, utrzymywanie porządku.
Zakres obowiązków zależy od stanu zdrowia osoby, którą zajmuje się opiekun. W przypadku, gdy pacjentem jest osoba chora, opiekun powinien mieć ukończony kurs pielęgniarski oraz musi posiadać doświadczenie w opiece nad chorymi. Powinien być także osobą empatyczną, cierpliwą, spokojną i bezkonfliktową. Wielu opiekunów jest zatrudnianych przez agencje pośredniczące. W związku z tym od opiekuna mogą być wymagane referencje, potwierdzające jego wcześniejsze doświadczenie. Dodatkowym atutem jest posiadania samochodu lub chociaż prawa jazdy kategorii B.

Na stanowisku opiekunki osób starszych wymagane jest:
- empatia, cierpliwość
- bycie osobą spokojną i bezkonfliktową
- dobra kondycja fizyczna

Wymagane kwalifikacje

  • Ukończony kurs pielęgniarski
  • Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy
  • Posiadanie prawa jazdy kat. B

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Opiekunka osób starszych

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?