stanowisko lub firma
miasto lub województwo
Zaawansowane »

Przeglądaj oferty pracy w Niania

93 Niania ofert pracy w Polsce

Niania, inaczej opiekunka do dziecka lub osoby starszej, jest osobą, która zajmuje się pilnowaniem i zapewnianiem bezpieczeństwa, a także zabawianiem i wspólnym spędzaniem czasu z powierzoną osobą. Prywatnymi nianiami często zostają dziewczyny w młodym wieku chcące zarobić dodatkowe pieniądze na bieżące wydatki. Oczywiście, tym zawodem trudnią się również osoby starsze, też przeważnie kobiety, choć coraz bardziej popularne stają się żłobki, które zastępują nianię. Żłobki jednak pracują w określonych godzinach, a z nianią godziny pracy ustalane są indywidualnie.
Nianie zajmują się też osobami starszymi, które nie radzą sobie z podstawowymi czynnościami na co dzień. W takim przypadku często nianię wynajmuje rodzina osoby starszej. Pomoc wtedy często polega na sprzątaniu, robieniu zakupów, płaceniu rachunków i wykonywaniu drobnych napraw domowych. Osoba na tym stanowisku powinna być bardzo wyrozumiała, cierpliwa i również chętnie wysłuchiwać opowiadań starszych ludzi. Ponieważ coraz więcej osób przewiduje możliwość nauczania dziecka drugiego języka, dodatkowe szanse na znalezienie pracy mają nianie dwujęzyczne.

Obowiązki i umiejętności

Niania odpowiada za opiekę nad powierzoną osobą. Wymaga się, aby potrafiła zapewnić bezpieczeństwo, rozrywkę i naukę przez cały okres nieobecności opiekunów. Powinna być osobą sympatyczną, komunikatywną i wyrozumiałą, ale również umiejącą wypełniać czas w twórczy sposób. Czasem wymaga się od niani spełniania dodatkowych obowiązków, jak spacer z psem, zmywanie, sprzątanie czy robienie zakupów. Niania powinna być osobą dyspozycyjną i elastyczną, dobrze jest, gdy mieszka w pobliżu miejsca pracy.
Niania powinna:
• Być komunikatywna i przyjazna
• Być dyspozycyjna i mieć elastyczne godziny pracy
• Dostosowywać się do dodatkowych zadań powierzonych przez klienta

Wymagane kwalifikacje

  • Mile widziane wykształcenie w kierunkach pedagogicznych
  • Mile widziane doświadczenie poparte referencjami
  • Mile widziana znajomość języków obcych

Przydatne linki

Najlepsze lokalizacje dotyczące Niania

Najlepsze firmy oferujące pracę

Podobne oferty pracy

Czy pracujesz w tej branży? Jesteś zadowolony?

Najnowsze oferty pracy w Niania

Księgowa/Księgowy
Warszawa, mazowieckie
Niania dorywcza
Warmińsko-mazurskie, Gołdap
Product Owner
Warszawa, mazowieckie
Niania
Chwaszczyno
Niania
Gdańsk